Miał narkotyki

Policyjny pościg za kierowcą opla. 23-latek zdemolował inne samochody

2023-10-03 7:55

Policyjny pościg w Wieliczce skończył się zatrzymaniem 23-letniego kierowcy opla. Młody mężczyzna robił wszystko co mógł, byle tylko uniknąć spotkania z mundurowymi. Podczas ucieczki łamał przepisy drogowe i uszkodził inne samochody. W jego aucie funkcjonariusze znaleźli dużą ilość narkotyków.

Wieliczka. Policyjny pościg za kierowcą opla. Uciekając zniszczył inne samochody

Niezatrzymanie się do kontroli było powodem policyjnego pościgu w Wieliczce. Kiedy mundurowi próbowali przeprowadzić kontrolę, kierujący oplem gwałtownie ruszył i odjechał. Policjanci z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi ruszyli za nim. Mężczyzna nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia wzywające do zatrzymania pojazdu. W trakcie ucieczki łamał przepisy ruchu drogowe i uszkodził inne samochody. Na terenie gminy Biskupice uciekający skręcił gwałtownie na teren prywatnej posesji i tam został zatrzymany przez policjantów. Za kierownicą pojazdu siedział 23-letni mieszkaniec powiatu wielickiego. W jego pojeździe funkcjonariusze znaleźli ponad 160 gramów amfetaminy oraz marihuanę.

Jaka kara grozi kierowcy opla?

Kierowca opla usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. 23-latek już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe. Dodatkowe sankcje grożą mu za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym.

4 latek utonął w studni na placu zabaw w przedszkolu
Sonda
Czujesz się bezpieczny na polskich drogach?
Nasi Partnerzy polecają