Poronin: Tragiczny skutek pożaru gniazda bocianów. W środku znajdowały się jaja [ZDJĘCIA]

2022-05-18 15:10
Poronin: Tragiczny skutek pożaru gniazda bocianów. W środku znajdowały się jaja
Autor: Ochotnicza Straż Pożarna w Poroninie Bociany założyły gniazdo na kominie piekarni w Poroninie. Niestety doszło do pożaru, który strawił znajdujące się wewnątrz jaja.

Co za nieszczęście! Bociany, które uwiły gniazdo na kominie piekarni w Poroninie straciły swój dom. Dzisiaj (18 maja) gniazdo uległo całkowitemu zniszczeniu w wyniku pożaru. Strażacy ugasili płomienie, niestety wskutek działania żywiołu spalone zostały dwa jaja, które znajdowały się wewnątrz gniazda. Dorosłe ptaki nie ucierpiały w zdarzeniu.

Spłonęło bocianie gniazdo w Poroninie. W środku znajdowały się jaja

Dzisiaj (18 maja) rano doszło do tragicznego w skutkach pożaru bocianiego gniazda w Poroninie (powiat tatrzański). Ptaki na swoją siedzibę wybrały sobie komin piekarni przy ulicy Piłsudskiego, co okazało się fatalnym błędem. Gniazdo uległo zapłonowi, a powstały pożar całkowicie je zniszczył. Na miejscu pojawili się strażacy z Poronina i Zakopanego, którzy szybko ugasili płomienie. Niestety nie udało się uratować dwóch jaj, znajdujących się wewnątrz gniazda. Ogień pochłonął więc potomstwo pechowej pary bocianów, które zamieszkały w Poroninie. 

Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że w zdarzeniu nie ucierpiały dorosłe ptaki. Jest więc szansa, że doczekają się one jeszcze potomstwa. Prawdopodobnie bociany pozostaną w Poroninie. Z informacji przekazanych PAP przez wójt Anitę Żegleń wynika, że ptaki już rozpoczęły odbudowę swojego gniazda. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

PRZECZYTAJ: Drapieżnik zaatakował zwierzęta gospodarskie w Mszanie Górnej. Tym razem, to nie wilk

ZOBACZ: Obrzydliwy pająk spacerował po bloku w Krakowie. Mieszkańcy z niedowierzaniem wyglądali przez okna

Sonda
Czy wierzysz, że bociany przynoszą szczęście?
Sowie dziecko wypadło z gniazda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE