Poszukiwana Grażyna Kuliszewska nie żyje. Jej zwłoki wyłowiono z rzeki

2019-03-04 15:12 Amadeusz Calik
Grażyna Kuliszewska nie żyje
Autor: archiwum prywatne Grażyna Kuliszewska nie żyje

W ubiegły czwartek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podczas działań poszukiwawczych natrafili na ciało kobiety. Rodzina potwierdziła, że to zaginiona 34-letnia Grażyna Kuliszewska. Jej ciało wyłowiono z Uszwicy w miejscowości Bielcza (pow. brzeski).  

Policjanci z komisariatu w Brzesku, a potem funkcjonariusze z Sekcji ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, od 7 stycznia 2019 r. tj. od chwili otrzymania zawiadomienia o zaginięciu Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina prowadzili szeroko zakrojone czynności w tej sprawie. 

Czytaj też >>> Nowe fakty w sprawie zaginięcia Grażyny Kuliszewskiej. 34-latka chciała przejść na islam?

Działania poszukiwawcze polegały m.in. na sprawdzeniu i weryfikowaniu wszelkich tropów na temat zaginionej, i to zarówno wątków ustalonych przez funkcjonariuszy jak i informacji otrzymywanych od świadków czy postronnych osób.  Przeszukiwano tereny w powiecie brzeskim: lasy, pola, łąki, stawy. W sumie policjanci wraz ze strażakami i osobami zaangażowanymi w te działania spenetrowali blisko 700 ha terenu. 

28 lutego policjanci z sekcji poszukiwawczej KWP w Krakowie z psem tropiącym oraz strażakami z Brzeska patrolowali rejon rzeki Uszwicy. Działania poszukiwawcze prowadzili od wczesnych godzin rannych. Po sprawdzeniu kilku kilometrów koryta rzeki, około godz. 12:40 zauważyli pod wodą ludzkie ciało. Zwłoki zostały wyłowione na brzeg i tam przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratura. Ciało zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej.

Zobacz koniecznie >>> Małopolska: Na tę drogę czekają wszyscy. Zakopianka robi wielkie wrażenie [ZDJĘCIA LOTNICZE]

Detektyw Weremczuk, który również prowadził poszukiwania poinformował na swoim profilu na Facebooku, że mąż rozpoznał ciało odnalezionej kobiety. "To zaginiona Grażyna Kuliszewska... Identyfikacja była możliwa tylko poprzez znaki szczególne na ciele (tatuaż i biżuteria)." - poinformowano we wpisie. 

KLIKNIJ I ZOBACZ: 

>>> Ich bajeczne majątki robią wrażenie! Oto najbogatsi ludzie w Polsce

>>> W tych zawodach szukają pracowników. Tu bez problemu znajdziesz pracę! [GALERIA]​