Potężne śnieżyce zmierzają do Małopolski! Zapowiada się niespokojna noc

i

Autor: kristamonique/cc0/pixabay W nocy z wtorku na środę (1/2 lutego) w Małopolsce miejscami może spaść 30 cm śniegu. Podmuchy wiatru mogą osiągnąć prędkości do 60 km/h.

Potężne śnieżyce zmierzają do Małopolski! "Zapowiada się niespokojna noc"

2022-02-01 14:51

W nocy z wtorku na środę (1/2 lutego) synoptycy prognozują potężne śnieżyce w Małopolsce. Spodziewane są również zawieje i zamiecie spowodowane wiatrem osiągającym prędkość do 60 km/h. W zachodniej i południowej części województwa IMGW wprowadziło pomarańczowy alert pogodowy. - Niestety zapowiada się niespokojna noc. Służby są w pełnej gotowości do wzmożonych działań - powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Potężne śnieżyce zmierzają do Małopolski! "Zapowiada się niespokojna noc"

W nocy z wtorku na środę (1/2 lutego) w Małopolsce są spodziewane intensywne opady śniegu. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, pokrywa śnieżna może przyrosnąć miejscami od 20 do 30 cm. Dodatkowo wiatr wiejący z prędkością do 60 km/h będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne. Na terenie powiatów: tatrzańskiego, nowatorskiego, limanowskiego, suskiego, myślenickiego, wadowickiego oraz oświęcimskiego IMGW wprowadziło pomarańczowy alert pogodowy, który obowiązuje do czwartku (3 lutego) godz. 6.00. Z tego samego powodu w Nowym Sączu oraz powiatach: gorlickim i nowosądeckim obowiązuje żółty alert pogodowy. W wyniku zawiei i zamieci śnieżnych, które nawiedziły Małopolskę w ostatnich dniach, zostały powalone drzewa, uszkodzone budynki, zerwane lub uszkodzone linie telefoniczne i energetyczne. Wśród 800 interwencji straży około 100 dotyczyło częściowych uszkodzeń dachów. Najwięcej razy straż pożarna interweniowała w Krakowie, Nowym Sączu, Wadowicach, Tarnowie i powiecie limanowskim. Większość zgłoszeń dotyczyła pomocy w usuwaniu wiatrołomów, zabezpieczenia budynków oraz linii energetycznych i telefonicznych.

PRZECZYTAJ: Fala odejść lekarzy ze szpitala w Prokocimiu. "Robimy wszystko, aby nie doszło do ewakuacji szpitala"

- Przypominam o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drogach, choćby o dostosowaniu prędkości do warunków. Pamiętajmy, że wszelkim opadom towarzyszy zmniejszona widoczność na drodze, dlatego tak ważne jest to, aby piesi nosili odblaski. W takich dynamicznych sytuacjach pogodowych ważne jest też chociażby to, aby mieć naładowany telefon na wypadek przerwy w dostawie prądu. Niestety zapowiada się niespokojna noc. Służby są w pełnej gotowości do wzmożonych działań - przekazał PAP wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

ZOBACZ: Kraków. "Pracownik administracji" okazał się gwałcicielem. Groził kobiecie nożem

QUIZ. Znasz te przysłowia o zimie? My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
Zima bez śniegu – ...

SPRAWDŹ: Trzymał zwłoki matki na ganku, żeby wziąć jej emeryturę? "Chciałem pobyć z ukochaną mamusią jak najdłużej"

Kolejny zamach prezydenta?! 24-latek zachęcał do zabójstwa w czasie finału WOŚP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany