Wichury w Małopolsce. Uszkodzony dach kościoła w Siedlcach. Kilkaset interwencji strażaków

i

Autor: PSP Nowy Sącz Wichura uszkodziła dach kościoła pw. św. Tekli w Siedlcach.

Wichury w Małopolsce. Uszkodzony dach kościoła. Kilkaset interwencji strażaków [ZDJĘCIA]

2022-01-31 8:09

Małopolscy strażacy podczas minionej doby interweniowali ponad 600 razy z powodu szkód wyrządzonych przez wichury. Najczęściej interwencje dotyczyły powalonych drzew oraz zerwanych linii energetycznych. Wichura uszkodziła dach kościoła pw. św. Tekli w Siedlcach (powiat nowosądecki). Na szczęście nie ma informacji o osobach poszkodowanych przez żywioł.

Wichury w Małopolsce. Uszkodzony dach kościoła w Siedlcach. Kilkaset interwencji strażaków

Orkan Nadia dał się mocno we znaki mieszkańcom naszego kraju. Na terenie całej Polski obowiązywały wczoraj (30 stycznia) alerty pogodowe IMGW drugiego i trzeciego stopnia, związane przede wszystkim z silnym wiatrem. Również w Małopolsce żywioł pokazał swoją siłę. Przez całą niedzielę strażacy z naszego województwa podjęli ponad 600 interwencji. Zdecydowana większość z nich dotyczyła powalonych drzew, które niekiedy blokowały drogi oraz zerwanych linii energetycznych. Wskutek wichury ucierpiał również kościół pw. św. Tekli w Siedlcach (powiat nowosądecki). Silny wiatr zerwał poszycie dachu świątyni.  Na szczęście nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Dzisiaj (31 stycznia) wichury nieco ustaną, ale w dalszym ciągu wiatr może wiać z niebezpieczną prędkością. Poniżej zdjęcia z interwencji strażaków związanych z wczorajszymi wichurami.

PRZECZYTAJ: Wrzucił do puszki WOŚP ponad 50 tysięcy złotych! Youtuber: "Za rok chyba mieszkanie" [WIDEO]

ZOBACZ: 12-letnia Kinga odebrała sobie życie. Prokuratura zdradza szokujące szczegóły

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Czy wspierasz WOŚP?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE