Poważne zagrożenie powodziowe w Małopolsce. Pomarańczowy alert IMGW. Kiedy przestanie padać?

i

Autor: PublicDomainPictures/cc0/pixabay Na terenie całej Małopolski obowiązuje pomarańczowy alert hydrologiczny związany z zagrożeniem powodziowym.

Poważne zagrożenie powodziowe w Małopolsce. Pomarańczowy alert IMGW. Kiedy przestanie padać?

2021-05-18 10:11

Intensywne opady deszczu w Małopolsce spowodowały, że na terenie niemal całego województwa obowiązują pomarańczowe alerty hydrologiczne. To drugi w trzystopniowej skali poziom zagrożenia powodziowego. Dodatkowo w powiatach: tatrzańskim, nowotarskim oraz suskim IMGW podwyższyło stopień zagrożenia meteorologicznego związanego z ulewami z żółtego na pomarańczowy. Sytuacja ma się poprawić dzisiaj (18 maja) po południu.

Zagrożenie powodziowe w Małopolsce

Od Pomorza po Śląsk i Małopolskę rozciąga się strefa ciągłych opadów. Intensywny deszcz, która pada od wczoraj spowodował, że w województwie pogarsza się sytuacja powodziowa. Z tego powodu na terenie niemal wszystkich małopolskich powiatów IMGW wprowadziło pomarańczowy alert hydrologiczny. To drugi w trzystopniowej skali poziom zagrożenia powodziowego. Względnie bezpieczni są tylko mieszkańcy północno-wschodniej części województwa. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk synoptycy IMGW prognozują na 75 proc. Alerty obowiązują do godz. 17.00. Dodatkowo zdecydowano o podwyższeniu z żółtych na pomarańczowe alertów meteorologicznych związanych z intensywnymi opadami deszczu, które obowiązują na terenie powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego oraz suskiego. W pozostałych powiatach Małopolski nadal obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. Wszystkie alerty meteorologiczne w Małopolsce są aktualne do wtorku (18 maja) godz. 14.00.

PRZECZYTAJ: Kraków. Awanturnik groził strażnikom miejskim. "Nie pójdziecie do Nieba"

ZOBACZ: Marszałek odwiedził sześcioraczki z Tylmanowej. Jak teraz wyglądają? [ZDJĘCIA]

Służby rozbiły międzynarodowy gang
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany