Powódź w Krakowie. Które drogi są nieprzejezdne?

2021-08-06 8:16
Podtopiło Kraków
Autor: Łukasz Gągulski Podtopiło Kraków

Ulewne opady deszczu powodują paraliż komunikacyjny w Krakowie. Magistrat informuje o braku przejezdność ulic: Pułkownika Dąbka, Bieżanowskiej, Pruszyńskiego, Ks. Józefa czy Kalwaryjskiej. Z powodu awarii energetycznej do pętli Kurdwanów kursują zastępcze autobusy 750. Udrożniony został przejazd pod wiaduktem na ulicy Prądnickiej.

To nie będzie przyjemny dzień dla kierowców w Krakowie. Intensywne opady deszczu spowodowały olbrzymie utrudnienia komunikacyjne. Krakowski magistrat informuje o braku przejezdności wielu dróg. Wśród nich są między innymi: ul. Pułkownika Dąbka, ul. Kalwaryjska w Woli Radziszowskiej, ul. Pruszyńskiego, wiadukt na al. 29 Listopada przy Kuźnicy Kołłątajowskiej, czy ul. Ks. Józefa (nieobsługiwane przystanki dla linii 209, 239, 259). Zalana jest również ulica Bieżanowska na odcinku od Małej Góry. Z powodu awarii energetycznej do pętli Kurdwanów kursują zastępcze autobusy 750. Linia 265 została skrócona i kursuje do przystanku Lusina Krakówka. Udrożniony został już za to przejazd pod wiaduktem na ulicy Prądnickiej, przejazd dla tramwajów przez tunel KST na rondzie Mogilskim i przejazd dla autobusów na ulicy Lublańskiej. 

PRZECZYTAJ: Kraków pod wodą. Ponad tysiąc interwencji. Serafa zalała Bieżanów

ZOBACZ: Ta powódź zabiła 55 osób. Fala szła przez Polskę przez tydzień

Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Krzysztof Rutkowski odebrał nowe auto. To POTWÓR
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE