Pożar restauracji Wierzynek na Rynku Głównym: "Zapaliła się stara chłodnia"

2019-05-01 16:43

Osiem zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej słynnej restauracji Wierzynek przy Rynku Głównym w Krakowie. Ogień pojawił się w środę rano w piwnicy lokalu. Doszło do zadymienia, na szczęście nikt nie został poszkodowany.  

W piwnicy restauracji znajduje się stara chłodnia - to tam według strażaków zaczął się pożar. Pomieszczenia zostały mocno zadymione, kłęby dymu było też widać na Rynku Głównym. Ewakuacja ludzi znajdujących się w środku nie była konieczna, nikomu nic się nie stało. Działania straży pożarnej polegały głównie na oddymieniu budynku. Akcja zakończyła się około godziny 9.00 rano.

Wierzynek jest najsłynniejszą i najstarszą restauracją w Krakowie. Mieści się w sumie w trzech sąsiadujących kamienicach przy Rynku Głównym: Morsztynowskiej, Pinocińskiej i na piętrze kamienicy Hetmańskiej. To tu w 1364 roku z inicjatywy krakowskiego kupca Mikołaja Wierzynka miała odbyć się najsłynniejsza uczta w dziejach Polski – zaślubiny wnuczki króla Kazimierza Wielkiego z cesarzem Karolem IV Luksemburczykiem.

W środę lokal będzie nieczynny. Zostanie otwarty najwcześniej w czwartek.

Zobacz koniecznie:

>>> Szokująca tragedia na Dworcu Głównym w Krakowie. Mężczyzna wpadł pod pociąg

>>> Spłonął autobus Kraków - Lublin, w środku było 30 pasażerów!

>>> Malediwy, Emiraty Arabskie i Chorwacja, czyli rajskie wakacje polskich skoczków! [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE