Jakie są przyczyny pożaru w Nowej Białej? [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-06-19 21:04
Pożar w Nowej Białej. Płoną domy i zabudowania gospodarcze. Jakie są przyczyny pożaru?
Autor: Paweł Pożar w Nowej Białej. Płoną domy i zabudowania gospodarcze. Jakie są przyczyny pożaru?

Pożar w Nowej Białej wybuch w sobotę po godz. 18 i błyskawicznie rozprzestrzenił się zajmując wiele domów i zabudowań gospodarczych. 9 osób zostało rannych. Straty materialne na pewno będą ogromne. Jak doszło do tego tragicznego pożaru w Nowej Białej koło Nowego Targu?

Strażacy walczyli dziś z ogromnym pożarem w Nowej Białej. W akcję gaśniczą zaangażowanych było 400 strażaków PSP i OSP z pięciu powiatów. Jak powiedział PAP rzecznik nowotarskiej straży pożarnej Piotr Krygowski, sytuacja jest już opanowana. Trwa dogaszanie pożaru. Rozpoczęło się szacowanie szkód. Uszkodzonych przez pożar zostało 13 budynków mieszkalnych i dwadzieścia trzy budynki gospodarcze. "Niektóre są spalone w całości, niektóre w części. Poszkodowanych zostało dziewięć" - mówił Krygowski. Co było przyczyną pożaru w Nowej Białej? Póki co strażacy nie wypowiadają się na temat prawdopodobnych przyczyn pożaru. Będzie można to ustalić dopiero po ukończeniu akcji gaśniczej, która może potrwać nawet kilkanaście godzin. - Po zakończeniu działań gaśniczych, policja będzie prowadziła czynności dochodzeniowe, by ustalić przyczyny tego pożaru – powiedział dla "TVN 24" Bogusław Szydło z małopolskiej straży pożarnej. Czytaj też: Gigantyczny pożar w Nowej Białej. Czy są ofiary?

Pożar w Nowej Białej
Autor: dursztyn-spisz.pl
Wielkie sprzątanie po pożarze w Nowej Białej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE