Prezes Cracovii MIAŻDŻY współwłaściciela Wisły Kraków. Królewski ośmieszony

2020-12-03 14:01 ON
Janusz Filipiak
Autor: Tomasz Radzik Janusz Filipiak

Gęstnieje atmosfera w sportowej części Krakowa. Jutro o godzinie 20:30 w dawnej stolicy Polski odbędą się bowiem derby dwóch najstarszych klubów w naszym kraju. Prezes Cracovii, Janusz Filipiak, wyjątkowo krytycznie odniósł się z tej okazji do osoby współwłaściciela Wisły Kraków, Jarosława Królewskiego.

W długim wywiadzie dla Onetu Janusz Filipiak opowiadał między innymi o pandemii koronawirusa, prywatnym samolocie czy piłce nożnej. Miliarder został przy okazji zapytany o konflikt z Jarosławem Królewskim. Filipiak okazał się bezlitosny dla współwłaściciela Wisły, mówiąc wprost, że Królewski nie zasługuje na to, by prezes Cracovii się z nim spotkał.

– Byłem na ważnym panelu dyskusyjnym w Nowym Jorku, w zacnej, prestiżowej instytucji. Michała Sołowowa posadzili w tym samym rzędzie z człowiekiem pokroju Królewskiego. Czy może nawet z nim. I Sołowow się wkurzył. Z jednej strony miliarder z potężnymi zasługami, a z drugiej młody człowiek ze startupu. To nie było poważne. I w tym przypadku też nie byłoby to poważne. Z kim ja miałbym się spotykać? Z człowiekiem, który generuje kilkadziesiąt mln zł straty? – bezlitośnie skomentował Filipiak.

Krakowskie blokowisko w grze komputerowej. To zasługa studentów