Jan Targosz, profesor AGH został zamordowany we własnym domu

i

Autor: AL, krim.agh.edu.pl Jan Targosz, profesor AGH został zamordowany we własnym domu

Prof. Jan Targosz z AGH zginął z rąk pijanego kolegi? Kulisy krwawej zbrodni w Krakowie. Przerażające!

2022-07-06 12:21

Do makabrycznej zbrodni doszło wczoraj wieczorem (5.07.2022 r.) w spokojnej dzielnicy domków jednorodzinnych na północy Krakowa. Podczas spotkania towarzyskiego został zamordowany 71–letni mężczyzna. Jak nieoficjalnie się mówi, miał na ciele rany kłute. Jego kolega, w podobnym wieku, który przebywał w mieszkaniu, został zatrzymany. Był nietrzeźwy. Zamordowany to znany w Polsce profesor AGH. Co wydarzyło się podczas wieczornego spotkania?

Kim był prof. Jan Targosz?

Profesor Jan Targosz był związany z krakowską Akademią Górniczo–Hutniczą, zasiadał w Katedrze Robotyki i Mechatroniki. W okolicy, gdzie mieszkał, miał opinię dobrego sąsiada i przedsiębiorczego człowieka. We wtorek, 5 lipca, wieczorem, do profesora przyszedł w odwiedziny kolega Leszek O. Wszystko wskazuje na to, że podczas zakrapianego spotkania towarzyskiego między kolegami doszło do sprzeczki i szarpaniny. O szczegółach pisaliśmy tutaj. Śledczy na razie nie udzielają szczegółowych informacji - do czasu zakończenia czynności na miejscu tragedii.

Jak zginął prof. Jan Targosz?

Jak nam się udało nieoficjalnie ustalić, profesor i Leszek O. zaczęli się awanturować i szarpać. Prof. Targosz miał zostać popchnięty. Spadając na ziemię uderzył głową o szafkę i stracił przytomność. Zmarł. Sekcja zwłok wykaże, co było przyczyną zgonu. Funkcjonariusze policji zatrzymali Leszka O. (71 l.). Mężczyzna miał rany kłute na udzie. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób powstały. Trwa zbieranie i zabezpieczanie śladów makabrycznej zbrodni. Wiadomo, że zatrzymany znajomy zamordowanego profesora był pod wpływem alkoholu. Miał 1,5 promila. 

Zobacz zdjęcia z miejsca zbrodni w galerii poniżej:

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Jan Targosz, prof. AGH został zamordowany w swoim domu. Sprawca to jego znajomy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE