Z lotniska w Balicach trafili prosto za kratki. Byli ścigani listami gończymi

2022-01-25 8:05
Prosto z lotniska w Balicach trafili za kratki. Byli ścigani listami gończymi
Autor: Zalasem1/CC BY-SA 4.0/wikipedia Strażnicy graniczni zatrzymali na lotnisku w Balicach dwie osoby poszukiwane listami gończymi.

Dwie osoby poszukiwane listami gończymi, tego samego dnia zostały zatrzymane na lotnisku w Balicach przez straż graniczną. W pierwszym przypadku wpadła 48-letnia kobieta, którą wymiar sprawiedliwości ścigał za oszustwa i utrudnianie zaspokojenia roszczeń wierzycieli. Niedługo później mundurowi ujęli 28-latka. On z kolei był poszukiwany za wywieranie groźbami nacisku na czynności urzędowe.

Z lotniska w Balicach trafili prosto za kratki. Byli ścigani listami gończymi

W sobotę (22 stycznia) na lotnisku w Balicach zostały zatrzymane dwie osoby, które polski wymiar sprawiedliwości poszukiwał w związku z popełnieniem przez nie przestępstw. Pierwszy przypadek dotyczył 48-letniej kobiety, która do Krakowa przyleciała z Dublina. Dopuściła się ona oszustw oraz utrudniała zaspokojenie roszczeń wierzycieli, a że unikała odpowiedzialności za swoje czyny, wydano za nią list gończy. W taki sam sposób poszukiwano 28-letniego mężczyzny, który również w sobotę został zatrzymany na lotnisku w Balicach. On z kolei miał na sumieniu wywieranie groźbami nacisku na czynności urzędowe, za co orzeczono wobec niego karę 60 dni pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ: "Dzieci z in vitro to zwierzęta, a Watykan opanowały demony". Ruszył proces byłego ks. Natanka

W obu przypadkach zatrzymania dokonali funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie–Balicach. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności służbowych, zatrzymane osoby zostały osadzone w krakowskim areszcie śledczym. Za 48-letnią kobietą list gończy wydała Prokuratura Rejonowa w Augustowie, natomiast 28-letni mężczyzna był ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie.

ZOBACZ: Barbara Nowak znowu szokuje! Centrum Żydowskie na liście instytucji "seksualizujących" dzieci

Sonda
Czy straż graniczna powinna zarabiać więcej?
Starogard Gdański. 10-tygodniowa dziewczynka nie żyje. Została skatowana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE