Joanna zażyła tabletkę, do szpitala przyjechała policja. Kazano mi się rozebrać i robić przysiady

i

Autor: shutterstock(2)

"Nigdy nie będziesz szła sama"

Protest przed komisariatem policji w Krakowie! Chodzi o panią Joannę. "Policja odarła ją z godności"

2023-07-21 11:37

Przed komisariatem policji w Krakowie odbędzie się protest pod hasłem: "Nigdy nie będziesz szła sama. Solidarnie z Joanną". To reakcja środowisk kobiecych na sprawę pani Joanny. Demonstracja została zaplanowana na przyszły tydzień. - We wtorek o 18.00 to Kraków będzie stolicą Polski walczącej o godność, przeciwko barbarzyńcom w mundurach, kitlach i sutannach - ogłosił Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Kraków. Protest w sprawie pani Joanny przed komisariatem policji. "Nigdy nie będziesz szła sama"

We wtorek, 25 lipca o godz. 18.00 przed Komisariatem IV Policji przy ul. Królewskiej w Krakowie odbędzie się protest pod hasłem: "Nigdy nie będziesz szła sama. Solidarnie z Joanną".  O demonstracji poinformował na swoim profilu FB Ogólnopolski Strajk Kobiet. To reakcja na sprawę pani Joanny, która stała się obiektem kontrowersyjnej interwencji policji. - We wtorek o 18.00 to Kraków będzie stolicą Polski walczącej o godność, przeciwko barbarzyńcom w mundurach, kitlach i sutannach - ogłosił Ogólnopolski Strajk Kobiet. Swoją obecność pod komisariatem przy ul. Królewskiej w Krakowie potwierdziła między innymi Marta Lempart

Szef policji zabrał głos w sprawie pani Joanny. Ujawniono rozmowę lekarki z pacjentką

Podczas czwartkowej (20 lipca) konferencji prasowej Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zabrał głos w sprawie pani Joanny- Chcę jasno i wyraźnie podkreślić, że pani Joanna ani przez moment nie była osobą zatrzymaną; wobec niej nie użyto też żadnych środków przymusu bezpośredniego - podkreślał Szymczyk. Podczas konferencji została upubliczniona rozmowa lekarki, która zgłosiła służbom, że pani Joanna chce rzekomo popełnić samobójstwo. Kobieta zaprzecza, by planowała odebranie sobie życia. Sprawa jest wyjaśniana między innymi przez Rzecznika Praw Pacjenta oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pogrzeb Marcina H., który zginął w wypadku na Moście Dębnickim
Sonda
Czy aborcja w Polsce powinna być legalna?