Przejście przy Filharmonii

i

Autor: Justyna Cieślik Przejście przy Filharmonii

Przejście dla pieszych przy Filharmonii jednym z najbardziej irytujących w Krakowie? [AUDIO, WIDEO]

2016-03-10 18:42

Przejście dla pieszych przy ul. Straszewskiego na wysokości Filharmonii: nie dość że irytuje, to może być naprawdę niebezpieczne. Na zielone światło czeka się tutaj bardzo długo, mimo że często w tym czasie nie jeżdżą tędy ani tramwaje, ani samochody.

Piesi muszą tutaj czekać półtorej minuty na 20 sekund zielonego światła. Kiedy zmuszeni stać, ulicą często nie jedzie żaden samochód ani tramwaj, a to rodzi frustrację. - Bardzo irytujące - mówi jeden z pieszych. - Przyzwyczaiłam się - mówi ktoś inny.

Zobacz nasze nagranie:

Przejście dla pieszych przy Filharmonii jednym z najbardziej irytujących w #Kraków? WIĘCEJ: http://krakow.eska.pl/komunikacja/przejscie-dla-pieszych-przy-filharmonii-jednym-z-najbardziej-irytujacych-w-krakowie-audio-wideo/128533

Opublikowany przez ESKA INFO Kraków na 10 marca 2016

Sytuację tłumaczy tłumaczy Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. - Tutaj mamy trochę skomplikowaną sytuację, bo mamy dużo tramwajów, które przecinają drogę pieszym. I tutaj co jakiś czas poprawiamy to skrzyżowanie, wprowadzamy zmiany. Co jakiś czas trzeba to przejście poprawiać - mówi Pyclik.

Po interwencji reportera Radia ESKA urzędnicy obiecali przyjrzeć się sygnalizacji przy ulicy Straszewskiego i ustawić ją na nowo w taki sposób, aby czekanie na zielone światło nie trwało tak długo. Niewykluczone też, że w niedalekiej przyszłości światła w tym miejscu zostaną w ogóle wyłączone, tak jak miało to miejsce przy przystankach Teatr Bagatela, Poczta Główna i Basztowa LOT.

Posłuchaj materiału Grzegorza Krzywaka, reportera Radia ESKA:

Nasi Partnerzy polecają