Przymrozki w środku lata! Termometry w Polsce pokażą ujemne temperatury. Wszystko widać na mapach

i

Autor: pixabay.com

Szok!

Przymrozki w środku lata! Termometry w Polsce pokażą ujemne temperatury. Wszystko widać na mapach

2023-07-26 19:54

Pogoda pod koniec lipca nie rozpieszcza. Jak nie burza, to ulewa. Jak akurat nie pada, to i tak nie ma słońca, a temperatury nie powalają na kolana. Niestety, w najbliższych dniach wielkiej poprawy nie będzie, a w niektórych regionach, będzie… jeszcze gorzej. Temperatury spadną poniżej zera!

Pogoda. Przymrozek pod koniec lipca!

Pogoda w Polscy bywa nieobliczalna. Nie inaczej jest podczas tegorocznego lata. Mieliśmy już tropikalne upały, były dni z wichurami, ostatnio natomiast królują deszcze i burze. Pogoda z pewnością nie rozpieszcza w końcówce lipca. Niestety, w ciągu najbliższych dni nie należy spodziewać się wielkiej poprawy, a nie zabraknie regionów, gdzie będzie… jeszcze gorzej.

W wysokich górach spadnie śnieg!

Środa (27 lipca) w całym kraju była mokra, padało praktycznie wszędzie, a w wielu miejscach mieliśmy do czynienia z ulewami i burzami. Tymczasem na szczytach Tatr mieliśmy do czynienia z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu powodującymi krótkotrwałe przyrosty pokrywy śnieżnej o około 5 cm!

W nocy ze środy na czwartek nadal będzie dużo padało, a dodatkowo będzie dość chłodno. Temperatura spadnie nawet do 9°C, a w obszarach podgórskich do 7°C. Ponadto będzie mocno wiało, w Sudetach i Karpatach porywy wiatru osiągną 60 km/h.

To jeszcze nic! Czwartek (28 lipca) w wielu miejscach w Polsce będzie dość pogodny, ale w nocy pogoda z pewnością wielu zaskoczy. W Wysokich Tatrach temperatura spadnie poniżej zera! Zimno będzie również w innych regionach podgórskich.

Czy wróci jeszcze gorące lato? Na razie prognozy długoterminowe nie są zbyt optymistyczne. Przez najbliższe 3 tygodnie ciepłych nie nie zabraknie, ale o upałach możemy chyba zapomnieć.

Mapa pogodowa z czwartku na piątek

i

Autor: IMGW-PIB Meteo Polska/screen
Wymarłe Zakopane przed sezonem. Pustki na Krupówkach i pod Gubałówką
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany