Radny z Olkusza o Agnieszce Ścigaj: "Kukizowe ścierwo". Wojewoda małopolski żąda dymisji!

2022-06-23 18:13
Agnieszka Ścigaj
Autor: Adrian Grycuk, Wikimedia Commons

Grzegorz Tomsia, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Olkuszu wywołał skandal swoim wpisem na temat minister Agnieszki Ścigaj. Radny nazwał ją "Kukizowym ścierwem", na co zareagował wojewoda małopolski. Łukasz Kmita zażądał wyrzucenia autora wpisu z partii oraz odwołania go z funkcji wiceszefa rady miejskiej. Tomsia przeprosił już za użycie obraźliwego określenia.

Grzegorz Tomsia o Agnieszce Ścigaj: "Kukizowe ścierwo"

Skandal po powołaniu posłanki Agnieszki Ścigaj na ministra w rządzie Mateusza MorawieckiegoDecyzję o nominacji Agnieszki Ścigaj w niewybrednych słowach skomentował Grzegorz Tomsia, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Olkuszu. Parlamentarzystka reprezentująca krakowski okręg wyborczy została nazwana przez samorządowca "Kukizowym ścierwem". Warto wspomnieć, że Grzegorz Tomsia oprócz stanowiska w samorządzie, piastuje równocześnie funkcję prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie olkuskim. Podczas wyborów parlamentarnych w 2019 roku, Agnieszka Ścigaj kandydowała do sejmu ze wspólnych list Kukiz'15 i właśnie PSL-u. W trakcie kadencji oba ugrupowania zakończyły jednak współpracę.

Kolejne Kukiz-owe ścierwo dołącza do rządu PiS. Na razie nie wiadomo czym się będzie zajmować, ale wiadomo jak będzie głosować - napisał Grzegorz Tomsia, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Olkuszu

Wojewoda małopolski zażądał dymisji Grzegorza Tomsi

Na wpis samorządowca zareagował wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który zażądał usunięcia Grzegorz Tomsi ze stanowisk partyjnych i samorządowych.

- SZOK‼️ Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu i prezes powiatowych struktur PSL w Olkuszu Grzegorz Tomsia nazywa posłankę i nowomianowaną Minister „ŚCIERWEM”. To język dzisiejszej opozycji… Ciekawe czy szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zgadza się na taki język nienawiści? Oczekuję, że szef PSL będzie wyrzucał ze swoich struktur takich działaczy! Wstyd dla PSL, wstyd dla Radnych. Apeluję, aby Rada Miejska w Olkuszu odwołała radnego, który używa w stosunku do kobiet tak haniebnych i obraźliwych słów! - napisał na FB Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

PRZECZYTAJ: Tragedia pod Myślenicami. Traktor zmiażdżył 58-latka! Huk usłyszała rodzina zmarłego

Grzegorz Tomsia przeprosił za obraźliwe określenie

Grzegorz Tomsia przeprosił już za użycie obraźliwego sformułowania. W kolejnym wpisie na Facebooku tłumaczył się "emocjonalną reakcją", choć podkreślił, że nie popiera decyzji Agnieszki Ścigaj o wejściu do rządu.

Odnosząc się do wczorajszego wpisu (własnego) zbyt emocjonalnie zareagowałem na przejście Posłanki Agnieszki Ścigaj ( klub „Polskie Sprawy”, a wcześniej Kukiz 15”) do obecnego Rządu. Znając wcześniejsze wypowiedzi krytyczne posłanki Ścigaj nt. Rządu, tym bardziej byłem zdumiony tą decyzją. Jednak stwierdzenie jakiego użyłem „ Kukizowe ścierwo”, nie powinno paść, za co przepraszam, natomiast podjętej decyzji posłanki nie pochwalam - tłumaczył się w mediach społecznościowych Grzegorz Tomsia.

ZOBACZ: Ogromne zmiany w archidiecezji krakowskiej. Nowy rektor seminarium i proboszczowie

Sonda
Czy Grzegorz Tomsia powinien stracić funkcję wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Olkuszu?
Politycy od kuchni - Piotr Ikonowicz 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE