TOPR

i

Autor: Shutterstock TOPR

Wypadek śmiertelny w Tatrach

Ratownicy w śmigłowcu wypatrzyli zwłoki turysty. Tragiczny finał poszukiwań

2023-07-25 13:10

Tragiczny finał miały poszukiwania turysty, który wybrał się na Giewont i zaginął późnym wieczorem w poniedziałek, 24 lipca. Dzień później jego ciało wypatrzyli z pokładu śmigłowca ratownicy TOPR. Jak podaje PAP, ciało znajdowało się w jednym ze żlebów w Dolinie Małej Łąki.

Tatry. Tragiczny finał poszukiwań. Ze śmigłowca wypatrzyli zwłoki turysty

Niestety nie udało się odnaleźć żywego turysty, który późnym wieczorem w poniedziałek, 24 lipca zaginął w drodze na Giewont. We wtorek, 25 lipca jego ciało wypatrzyli ratownicy TOPR, prowadzący działania poszukiwawcze na pokładzie śmigłowca. Jak podaje PAP, zwłoki znajdowały się w jednym ze żlebów w Dolinie Małej Łąki. Służby nie informują o szczegółach zaginięcia turysty. Nie wiadomo, czy podróżował on samotnie, czy też ktoś mu towarzyszył.

Przypomnijmy, że zaledwie dwa dni temu w Tatrach zginął wybitny wspinacz Jan Świder. 64-latek spadł z wysokości około 150 metrów w rejonie Wielkiej Kapałkowej Turni. Słowaccy ratownicy informowali, że mężczyzna był w trakcie przejścia grani w kierunku Lodowego Szczytu i wspinał się bez zabezpieczeń.

Sonda
Czy Tatry są niebezpieczne?
Pogrzeb Patryka Peretti
Nasi Partnerzy polecają