Rekord zakażeń koronawirusem w powiecie olkuskim. Zmarły kolejne dwie osoby

2020-10-07 16:16
Rekord zakażeń koronawirusem w powiecie olkuskim. Zmarły kolejne dwie osoby
Autor: archiwum se.pl zdjęcie ilustracyjne

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu poinformowała, że w ciągu ostatniej doby w powiecie olkuskim potwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło też kolejnych dwóch pacjentów, którzy byli hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Olkuski sanepid poinformował, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 17 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem (stan na 7 października na godzinę 14). To największy dobowy przyrost osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. 8 przypadków potwierdzono w gminie Olkusz, 4 w gminie Wolbrom, 3 w gminie Bukowno oraz po jednym w gminach Bolesław i Klucze. 

Zmarły też dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem - to mieszkaniec gminy Olkusz oraz mieszkaniec gminy Wolbrom. Potwierdzono u nich choroby współistniejące. Łącznie od początku epidemii koronawirusa w powiecie olkuskim stwierdzono 236 przypadków COVID-19, wyzdrowiało 143 mieszkańców, zmarło 3 pacjentów. W kwarantannie przebywa obecnie ponad 1100 osób, a 19 jest hospitalizowanych.

Od soboty powiat olkuski najprawdopodobniej dołączy do żółtej strefy epidemii koronawirusa, o czym informowaliśmy tutaj

Zobacz także: Jakub miał zaledwie 19 lat, zginął na motocyklu. Morze białych róż na grobie [ZDJĘCIA]

Pogrzeb Kamila pogryzionego przez psa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE