Uwaga kierowcy!

Remont mostu Dębnickiego. W nocy zmienią organizację ruchu

2023-09-24 21:46

W nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 września) zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu drogowego w rejonie mostu Dębnickiego. Ma ona związek z kolejnym etapem remontu tej przeprawy oraz przebudową ulic Tadeusza Kościuszki i Zwierzynieckiej. Remont rozpoczął się na początku lipca i potrwa w sumie 5 miesięcy, ale największe zmiany w organizacji ruchu drogowego potrwają ok. 3,5 miesiąca.

Kraków. Remont mostu Dębnickiego. W nocy zmienią organizację ruchu

Krakowski magistrat informuje, że dobiegają końca roboty w ramach pierwszego etapu remontu mostu Dębnickiego (na jego części od strony Salwatora). Ekipy przeniosą się teraz na drugą połowę obiektu (od strony Wawelu). Jednocześnie wykonawca przebudowy ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki przystąpi do dalszych prac – na kolejnym odcinku ul. Zwierzynieckiej oraz połowie tarczy skrzyżowania al. Zygmunta Krasińskiego, ul. Zwierzynieckiej i Marii Konopnickiej. W nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 września) zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu drogowego w rejonie mostu Dębnickiego.

Od wczesnych godzin porannych obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • Dwukierunkowy ruch pojazdów (po jednym pasie) na moście Dębnickim na jego części od strony Salwatora.
  • Zamknięcie wschodniej strony skrzyżowania al. Krasińskiego, ul. Zwierzynieckiej i Konopnickiej wraz z odcinkiem ul. Zwierzynieckiej (od al. Krasińskiego do skrzyżowania ul. Powiśle i Retoryka).
  • Zachowanie dwukierunkowego przejazdu na linii ul. Powiśle i Retoryka.
  • Brak możliwości przejazdu autokarów turystycznych w kierunku ul. Powiśle (zakaz ruchu dla pojazdów o wadze powyżej 7,5 ton) – umożliwienie wysadzenia/odebrania pasażerów na istniejącej zatoce parkingowej Kiss & Ride (z możliwością nawracania).
  • Tymczasowy parking dla autokarów turystycznych przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (od strony al. 3 Maja) – planowany od 23 września.
  • Parking dla mieszkańców przy ul. Powiśle (naprzeciwko numerów 2 i 4) – dla ok. 50 pojazdów. Możliwość parkowania dla mieszkańców z abonamentami postojowymi z sektorów A2 i A6 – planowany od 23 września.
Tragiczny wypadek w Rudnej Małej. Zginęło 2 podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Dębicy
Sonda
Czy Kraków jest dobrym miejscem do życia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany