Remont na odcinku między Wodogrzmotami Mickiewicza a Morskim Okiem! Szlak będzie ZAMKNIĘTY!

2020-07-05 17:03 AT
Droga od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka ZAMKNIĘTA ze względu na remont
Autor: Brainw0rker/CC BY-SA 4.0/wikipedia Droga od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka ZAMKNIĘTA ze względu na remont

Od poniedziałku, 6 lipca na czerwonym szlaku prowadzącym od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka rozpoczyna się remont. Tatrzański Park Narodowy tłumaczy, że prace były zaplanowane we wcześniejszym terminie, lecz ich przeprowadzenie okazało się niemożliwe ze względu na epidemię koronawirusa. Turyści wybierający się do Doliny Pięciu Stawów Polskich czy Roztoki będą mogli tam dotrzeć szlakiem zielonym.

Remont był zaplanowany we wcześniejszym terminie, jednak jego przeprowadzenie uniemożliwiła epidemia koronawirusa, dlatego odbędzie się już po rozpoczęciu wakacji. Tatrzański Park Narodowy twierdzi, że modernizacja tego odcinka drogi jest niezbędna. Na szczęście szlak pozostanie nieczynny przez zaledwie kilka dni. Jeśli dopisze pogoda remont zakończy się już 8 lipca, natomiast w przypadku niesprzyjającej aury potrwa o dwa dni dłużej.

- Od jutra (6 lipca) ruch turystyczny na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka ze względów bezpieczeństwa, na wniosek wykonawcy, zostanie wstrzymany. Prace będę prowadzone przez trzy kolejne dni. W czasie drugiej fazy remontu transport konny nie będzie dostępny, wyłączony będzie także całkowicie ruch pojazdów nienależących do wykonawcy remontu. Turyści wybierający się w tych dniach do Doliny Pięciu Stawów Polskich czy Roztoki będą mogli tam dotrzeć szlakiem zielonym (od Wodogrzmotów Mickiewicza). Parkingi będą czynne, wyłączyliśmy jednak możliwość rezerwacji miejsc parkingowych online. Dojście do Morskiego Oka czerwonym szlakiem nie będzie możliwe. Prosimy także, aby nie planować w tym terminie wycieczki na Rysy od strony słowackiej na polską.

Pierwotnie remont był zaplanowany na czerwiec, kiedy ruch turystyczny jest mniejszy. Niestety i tu epidemia pokrzyżowała nam plany. Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia nastąpią już w okresie wakacji, ale nie możemy prac odkładać na później. W górach wiele zależy od pogody i mogłoby się okazać, że jesienią plany remontowe pokrzyżowałaby z kolei niesprzyjająca aura - głosi komunikat Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Pogrzeb mężczyzny zastrzelonego przez policjanta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.