RZ czy Ż? Wiesz jak napisać gżegżółka? Sprawdź się w quizie!

2020-01-28 12:15 AC
Dyktando
Autor: East News Dyktando

Uważasz, że jesteś mistrzem ortografii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie! Niektóre pytania mogą być naprawdę podchwytliwe, nawet dla osoby, która na co dzień dużo pisze. Tym razem należy wybrać jedną z dwóch opcji - oczywiście najlepiej tę poprawną.

Przed Tobą piętnaście prostych pytań, dzięki którym dowiesz się, czy wciąż musisz szlifować swój pisarski warsztat. Każdy mistrz ortografii powinien zdobyć maksymalną ilość punktów. Jesteś gotowy, by sprostać temu zadaniu? Odpowiedz na kilkanaście pytań i sprawdź, jaka jest Twoja wiedza!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.