Seniorka w samej podomce błąkała się po mieście. Był środek nocy i panował przenikliwy mróz

i

Autor: congerdesign/cc0/pixabay 89-letnia kobieta, ubrana nieadekwatnie do pory roku, błąkała się w środku nocy po Oświęcimiu / zdjęcie ilustracyjne.

Była wyziębiona i zdezorientowana

Seniorka w samej podomce błąkała się po mieście. Był środek nocy i panował przenikliwy mróz

2022-12-15 11:42

W środku nocy po Oświęcimiu błąkała się 89-letnia seniorka. Mimo mrozu kobieta była ubrana w podomkę i półbuty. O zdarzeniu poinformował mundurowych przypadkowy świadek. Ze względu na ciągle panujące niskie temperatury, policja apeluje o niepozostawanie obojętnym na los osób potrzebujących pomocy. Prawidłowa reakcja może uratować im życie.

Oświęcim. Seniorka błąkała się po mieście w środku nocy. Była ubrana w podomkę i półbuty

W nocy ze środy na czwartek (14/15 grudnia) na ulicy Konarskiego w Oświęcimiu policja interweniowała ze względu na 89-letnią seniorkę. Około godz. 3.00 kobieta spacerowała na mrozie, a była ubrana wyłącznie w podomkę oraz półbuty. Dodatkowo sprawiała wrażenie zdezorientowanej. O zdarzeniu powiadomił policję przypadkowy świadek. Funkcjonariusze zabrali seniorkę do radiowozu, okryli ją kocem termicznym, a w związku z faktem, że była wyziębiona na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe. Ostatecznie 89-latka trafiła do szpitala.

Do podobnego zdarzenia doszło wczoraj w Brzeszczach. Tam mimo mrozu 57-letni mężczyzna spacerował po mieście w koszulce z krótkim rękawem. Dodatkowo sprawiał wrażenie osoby mającej zaburzone postrzeganie rzeczywistości. Również w tym przypadku pomogła interwencja przypadkowego przechodnia. 57-latek trafił do szpitala.

Apel policji. Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy

Małopolska policja apeluje, widząc zdezorientowaną osobę, ubraną nieadekwatnie do pory roku nie pozostawiajmy jej bez pomocy. Wystarczy zainteresować się jej losem, a po potwierdzeniu, że pomoc jest potrzebna można odprowadzić ją do domu lub powiadomić służby pod numer alarmowy 112. Z uwagi na panujące niskie temperatury mundurowi proszą o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone.

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Narkotyki i ugodzenie nożem. Masowe kontrole taksówkarzy "na aplikację" w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany