Skandal w Krakowie! Oddał mocz na kościół Mariacki

i

Autor: Zygmunt Put /CC BY-SA 4.0/wikipedia Kościół Mariacki w Krakowie.

Skandal w Krakowie! Oddał mocz na kościół Mariacki

2021-08-30 8:09

Pełne ręce roboty mieli strażnicy miejscy z Krakowa podczas ostatniego weekendu wakacji. W nocy z soboty na niedzielę (28/29 sierpnia) funkcjonariusze ujawnili łącznie 106 wykroczeń i wystawili 80 mandatów. Szczególnie bulwersujące było zachowanie mężczyzny, który oddał mocz na kościół Mariacki. Został on ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Ostatni weekend tegorocznych wakacji był niezwykle pracowity dla krakowskiej straży miejskiej. W nocy z soboty na niedzielę (28/29 sierpnia) nad przestrzeganiem porządku w mieście czuwało 16 funkcjonariuszy tej formacji. Ujawnili oni 106 wykroczeń i wystawili 80 mandatów na łączną kwotę 10,5 tysiąca złotych. W ośmiu przypadkach skierowano do sądu wnioski o ukaranie. Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców wykroczeń porządkowych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym. Szczególnie skandaliczne było zachowanie pewnego mężczyzny, który potrzebę fizjologiczną załatwił oddając mocz na kościół Mariacki. W tym przypadku strażnicy miejscy nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat w wysokości 1000 złotych.

PRZECZYTAJ: Oświęcim. Zwłoki kobiety wyłowiono z rzeki. Makabryczne odkrycie wędkarza

ZOBACZ: Potworna tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Sprawcy nadal na wolności?

Sonda
Czy w tym przypadku kara jest odpowiednio surowa?
Witowice Górne: dwaj ojcowie zginęli w wypadku, troje dzieci ciężko rannych. Wracali z urodzinowej wycieczki i wjechali pod autobus