Wiatr łamał drzewa i zrywał dachy

i

Autor: Sylwia Adamczyk, ESKAINFO.pl Wiatr łamał drzewa i zrywał dachy

Skutki nawałnicy w Krakowie [ZDJĘCIA, AUDIO]

2015-07-08 11:25

Krakowian dziś rano obudziła burza. Wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. Nawałnica spowodowała poważne utrudnienia w komunikacji. Straż Pożarna w Małopolsce interweniowała już 300 razy. Kolejne 100 zgłoszeń jest w kolejce.

Przed godziną 6 rano przez Kraków przeszła gwałtowna burza, powodując wiele szkód i utrudnień. Zerwane trakcje, powalone drzewa - to dzisiejszy krajobraz miasta po nawałnicy. Na stacji meteorologicznej Kraków - Balice porywy wiatru osiągały aż 122 km/h.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje o zatrzymaniach tramwajów:

Zatrzymania tramwajów:Ujastek / Andersa od 6:00 – trwa nadalDominikańska/Franciszkańska od...Posted by Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu on 7 lipca 2015


Przewrócone drzewa na ul. Ujastek Mogilski zablokowały torowisko. Trwają prace nad ich usuwaniem. Mogą potrwać nawet kilka godzin. Ul. Basztowa jest ciągle wyłączona z ruchu. Tramwaje nie kursują na Krowodrzę Górkę, do Bronowic, Cichego Kącika i na Salwator.

Straż Pożarna interweniuje na ul. Basztowej.Posted by Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie on 8 lipca 2015


Rano Planty były pełne połamanych gałęzi. Gdzieniegdzie leżały powalone drzewa. Na ul. Jasnogórską wiatr wywiał płaty styropianu z pobliskiej budowy, co stanowiło spore utrudnienie i niebezpieczeństwo dla kierowców.

Utrudnienia w centrum miasta: ul. Franciszkańska, przy przystanku Filharmonia

i

Autor: Sylwia Adamczyk, ESKAINFO.pl Utrudnienia w centrum miasta: ul. Franciszkańska, przy przystanku Filharmonia

Służby techniczne PKP pracują przy usuwaniu skutków nawałnicy. Na dworcu wydawane są napoje dla oczekujących na pociągi opóźnione powyżej 30 minut. W samych pociągach wydawane są posiłki. Pasażerowie na bieżąco otrzymują informacje o utrudnieniach. Pomocą służą mobilni informatorzy.

Strażacy mają pełne ręce roboty. Posłuchaj wypowiedzi Łukasza Szewczyka z Państwowej Straży Pożarnej:


Z mieszkańcami Krakowa rozmawiał Szymon Kępka, reporter Radia ESKA:


Dziś w Krakowie temperatura sięgnie nawet 33°C. Popołudniu czekają nas jeszcze burze z piorunami. Pamiętajmy o zamykaniu okien, usuwaniu lżejszych przedmiotów z balkonów i doniczek z parapetów. Podczas burzy nie chrońmy się przed deszczem pod drzewami i w pobliżu metalowych konstrukcji.

Dzisiejsza burza dała Wam się we znaki? Napiszcie w komentarzach!