Tragedia w Szaflarach

Śmierć kursantki na przejeździe kolejowym. Obie strony nie zgadzają się z wyrokiem

2023-01-16 14:13

Sprawa tragicznej śmierci młodej kobiety, która zdając egzamin na prawo jazdy zginęła na przejeździe kolejowym w Szaflarach ponownie trafi na wokandę. Z wyrokiem pierwszej instancji nie zgodziły się obie strony, stąd do sądu wpłynęły dwie apelacje. W pierwszej instancji egzaminator Edward R. został skazany na karę 1,5 roku więzienia i zapłatę 150 tys. zł nawiązki na rzecz rodziny zmarłej Angeliki.

Tragedia na przejeździe kolejowym w Szaflarach. Zginęła 18-letnia kursantka na prawo jazdy

W sierpniu 2018 roku na przejeździe kolejowym w Szaflarach zginęła 18-letnia AngelikaMłoda kobieta była w trakcie egzaminu na prawo jazdy, a w samochodzie oprócz niej znajdował się jeszcze egzaminator Edward R. Gdy pojazd stanął na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, mężczyzna zdążył uciec z samochodu, natomiast 18-latka została staranowana przez pędzącą maszynę. Jak przypomina PAP, we wrześniu ubiegłego roku przed Sądem Rejonowym w Nowym Targu zapadł nieprawomocny wyrok dla egzaminatora. Sąd skazał wówczas 66-latka na 1,5 roku więzienia i zapłatę 150 tys. zł nawiązki na rzecz rodziny zmarłej. Sąd uznał Edwarda R. za winnego niezatrzymania samochodu przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym i nieudzielenia pomocy zmarłej 18-latce. Oskarżony odpowiadał za nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego w trakcie państwowego egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Edward R. chciał uniewinnienia i nie poczuwał się do winy.

Sprawa wraca na wokandę. Do sądu wpłynęły dwie apelacje

Z rozstrzygnięciem sądu pierwszej instancji nie jest zadowolona żadna ze stron. Rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu sędzia Bogdan Kijak przekazał PAP, że zarówno obrońca oskarżonego, jak i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego złożyli apelacje. Obrona podtrzymuje wniosek o uniewinnienie Edwarda R. Z kolei bliscy tragicznie zmarłej Angeliki chcą, by egzaminator został skazany na wyższą karę i odpowiadał za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Termin rozprawy apelacyjnej nie został jeszcze wyznaczony.

Potężna fabryka narkotyków pod Krakowem zlikwidowana. Wśród zatrzymanych dwaj "chemicy"
Sonda
Czy sprawcy wypadków ze skutkiem śmiertelnym powinni podlegać surowszym karom?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki