Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł! Tak go DORWALI

2019-10-10 18:20 GE
Śmiertelny wypadek rowerzysty
Autor: Małopolska Policja

Policjanci zatrzymali kierowcę Toyoty Rav 4, który w poniedziałek wieczorem śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł. Kierowca ukrył uszkodzony samochód na krakowskim Podgórzu.

Policjanci zatrzymali właściciela Toyoty Rav 4, który śmiertelnie potrącił rowerzystę. Do wypadku doszło 7 października, około godz. 21.00 na drodze wojewódzkiej nr 780, w miejscowości Kwaczała (powiat chrzanowski).

Po potrąceniu kierujący pojazdem uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając 50-letniemu rowerzyście pomocy. Wezwani na miejsce policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomógł wytypować markę i rodzaj samochodu sprawcy.

Według ustaleń pojazd miał uszkodzony przedni reflektor i zderzak. Ostatecznie funkcjonariusze poszukiwaną toyotę odnaleźli w jednym z garaży na krakowskim Podgórzu. Obecnie samochód znajduje się na parkingu strzeżonym i pozostaje do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie.

9 października, około 21.45 policjanci z Komendy Powiatowej w Chrzanowie wspólnie z policjantami służb kryminalnych z komisariatu III, V i VI w Krakowie na os. Podwawelskim w Krakowie zatrzymali 39-letniego właściciela samochodu. Jest to mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Obecnie trwają czynności pod nadzorem prokuratury mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku.