Sprawca tragicznego wypadku w Łabowej trafił do aresztu. Grozi mu 12 lat więzienia [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

2017-10-04 10:48
Wypadek
Autor: Małopolska policja Wypadek

We wtorek sprawca wypadku w Łabowej trafił do aresztu. Mężczyźnie grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Do tragedii doszło w sobotę około godziny 18.30 w Łabowej. 36-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, jadąc volkswagenem golfem od strony Krynicy-Zdroju, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w wiatę przystanku autobusowego, a następnie potrącił 48-latkę kobietę, która zmarła na miejscu. Kiedy policjanci zbadali trzeźwości kierowcy, okazało się, że w organizmie miał około 1,7 promila alkoholu. Ofiara wypadku była matką szóstki dzieci. 

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego przez kilka godzin pracowała grupa wypadkowa z sądeckiej policji wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ciało kobiety do badań sekcyjnych. Przygotowali też szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną oraz przesłuchali świadków zdarzenia. 36-latek po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzuty.

We wtorek mężczyzna trafił do aresztu. Spędzi tam trzy miesiące. Grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

>>> Zaginął 17-letni Adam. Rodzina i policja proszą o pomoc! [RYSOPIS]​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE