Spytkowice: Bocian-bandyta demoluje samochody!

2021-07-27 14:11

Wielki problem w małej gminie pod Wadowicami! W Spytkowicach niesforny bociek daje popalić pracownikom urzędu gminy. Stuka dziobem w okna biur, robiąc przy tym wiele hałasu, dobija się do środka. Uwielbia skubać kwiaty z ozdobnych doniczek, ustawionych nieopodal wejścia do budynku. Ma już na sumieniu niejeden kwietnik! Jakby tego było mało, zabrał się także za niszczenie aut urzędników. Wieść niesie, że nie oszczędził nawet samochodu sekretarza gminy!

– Bociany były tu od zawsze – tłumaczy nam wójt gminy Mariusz Krystian. Ma na myśli wieżę strażnicy, zlokalizowanej tuż przy budynku w którym mieści się Urząd Gminy Spytkowice. Tu boćki mają swoje gniazdo i zawsze na wiosnę do niego przylatują. Jednak w tym roku stało się coś dziwnego! 

– Dopiero w tym roku "coś" się zmieniło. Bocian tak bardzo się oswoił, że zagląda pracującym urzędnikom w okna, puka w szyby, nawet w sobotę dobija się do budynku – mówi nam szef gminy Mariusz Krystian. Dodaje, że boćka interesuje wszystko co się błyszczy i puka wszędzie gdzie widzi swoje odbicie. Ekscesy bociana udało się uwiecznić na filmie, prezentujemy go poniżej.

Spytkowice – bocian bandyta niszczy auta pracownikom urzędu gminy

Dlatego także samochody są w spektrum zainteresowania niesfornego ptaka i często po takim spotkaniu z nim nadają się do lakiernika! Ostatnio,  bociek miał zainteresować się autem sekretarza gminy i porysować mu lakier karoserii. Mimo tego Gmina Spytkowice jest ekologiczna i ceni naturalny ekosystem, dlatego mimo strat wszyscy tu kochają swojego bociana. 

– Nie będziemy bociana nigdzie przenosić, my go naprawdę bardzo lubimy – kwituje wójt.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE