Strajku włoskiego w krakowskich szkołach nie widać

2019-10-23 9:14 ŁM
Dziecko, szkoła
Autor: East News

Brak wycieczek szkolnych i zajęć pozalekcyjnych - tak ma wyglądać strajk włoski w szkołach który właśnie się rozpoczął. Ma to być protest symboliczny i na razie nie wiadomo ilu pedagogów w Krakowie się do niego przyłączy. Zdaniem pracowników szkół w wielu placówkach akcja nie była nagłaśniana.

- Tak na dobrą sprawę o strajku słyszę tylko z doniesień medialnych. U mnie w szkole żadnych działań w temacie strajku nie było. Dostałam tylko maila od ZNP, że mam poinformować czy akcja jest planowana, odpowiedziałam negatywnie, ponieważ ZNP nie informowało przez swoich członków, że podejmuje taką akcje w mojej szkole - mówi Paulina Serednicka, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Krakowie. 

Celem strajku jest zwrócenie uwagi na niskie zarobki pedagogów. Zapał jest jednak mniejszy niż przy poprzednim proteście.

- Na razie nauczyciele mówią, że nie będą strajkować. Słyszeliśmy tylko, że coś miało się dziać, ale u nas na pewno tego nie będzie. Na przykład mamy jechać na wycieczkę i wiemy, że ma się ona odbyć. Inne klasy też miały wycieczki, więc wszystko się odbywa normalnie - mówią uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie.

Statystyki dotyczące liczby strajkujących mają pojawić się najprędzej pod koniec tygodnia. Protest nie ma wyznaczonej daty końcowej.

Posłuchaj naszego materiału dotyczącego strajku nauczycieli: