Studenci UJ wracają do nauki stacjonarnej. Maseczki będą obowiązkowe?

2021-09-20 11:00
Studenci UJ wracają do nauki stacjonarnej. Maseczki będą obowiązkowe?
Autor: Mach240390 /CC BY-SA 3.0/wikipedia Od 1 października studenci UJ wracają do nauki stacjonarnej. Wyjątkiem będą zajęcia określone przez dziekanów wydziałów i kierowników jednostek organizacyjnych uczelni.

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego podjął decyzję o powrocie do nauki stacjonarnej. Od 1 października tylko zajęcia określone przez dziekanów wydziałów i kierowników jednostek organizacyjnych uczelni będą mogły się odbywać w trybie zdalnym. Równolegle został wprowadzony obowiązek zakrywania twarzy maseczkami w niektórych przestrzeniach uczelnianych budynków.

Od 1 października studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego wracają do nauki stacjonarnej. Decyzję w tej sprawie podjął rektor uczelni prof. Jacek Popiel. Wyjątkiem będą tylko zajęcia określone przez dziekanów wydziałów i kierowników jednostek organizacyjnych uczelni. Te mogą się odbywać w trybie zdalnym. Rozprzestrzenianiu się koronawirusa ma zapobiec przestrzeganie zasad sanitarnych wprowadzonych przez rektora. Zakrywanie twarzy maseczkami będzie obowiązkowe w niektórych przestrzeniach uczelnianych budynków, takich jak: korytarze, windy, sanitariaty, pomieszczenia administracyjne, czytelnie. Nie został natomiast wprowadzony obowiązek noszenia maseczek podczas zajęć dydaktycznych, choć władze UJ zachęcają, by również wtedy zakrywać twarz.

PRZECZYTAJ: Mateusz zabity w Zakopanem. Są zarzuty dla trzech uczestników pobicia na Krupówkach

W salach dydaktycznych wymagane będzie natomiast zachowanie 1,5-metrowego dystansu pomiędzy prowadzącym zajęcia a studentami. W przerwach między zajęciami sale mają być obowiązkowo wietrzone. Z kolei przed wejściem do sal dydaktycznych uczestnicy zajęć będą musieli zdezynfekować ręce. 

ZOBACZ: Abp Jędraszewski o pieniądzach z UE: Perfidne metody nacisku za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa

Sonda
Czy studenci powinni wrócić do nauki stacjonarnej?
Miesięcznica pogrzebu pary prezydenckiej. Politycy PiS odwiedzili Wawel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE