Mateusz zabity w Zakopanem. Są zarzuty dla trzech uczestników pobicia na Krupówkach

2021-09-20 9:34
Zakopane. Zarzuty dla trzech uczestników bójki na Krupówkach. Co im grozi?
Autor: pixabay.com Efektem bójki była śmierć 25-letniego Mateusza, który osierocił 3-letnią córeczkę.

Trzech mężczyzn usłyszało w zakopiańskiej prokuraturze zarzuty dotyczące udziału w pobiciu na zakopiańskich Krupówkach. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 września, a jego skutkiem była śmierć 25-letniego Mateusza, który osierocił 3-letnią córeczkę. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia, czy zatrzymani przyznali się do winy.

W sprawie bójki na Krupówkach w Zakopanem zakończonej śmiercią 25-letniego Mateusza, do której doszło w nocy z 11 na 12 września śledczy zatrzymali pięć osób. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, trzem z nich prokuratura przedstawiła zarzuty dotyczące udziału w pobiciu, którego następstwem jest śmierć człowieka. Śledczy ze względu na dobro toczącego się postępowania nie ujawniają, czy podejrzani przyznali się do winy. Wiadomo natomiast, że po tragicznym zdarzeniu wyjechali oni z Małopolski. Policja zatrzymała ich w piątek (17 września) w Kaliszu. Wszyscy zatrzymani są mężczyznami w wieku ponad 20 lat. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałe dwie osoby, które śledczy łączyli ze sprawą pobicia 25-letniego Mateusza ostatecznie nie usłyszały zarzutów. Informacje na ten temat także w dzisiejszym "Raporcie z Anteny":

PRZECZYTAJ: Pobity na Krupówkach Mateusz spoczął na cmentarzu. Żona w rozpaczy. Martwi się o maleństwo

Prokuratura planuje kolejne czynności z udziałem podejrzanych. Być może po ich przeprowadzeniu znany będzie bardziej szczegółowy przebieg zdarzenia, a przede wszystkim powody pobicia. Obecnie wiadomo, że na grupę osób świętujących na Krupówkach wieczór kawalerski napadła inna grupa mężczyzn. To wówczas wywiązała się bójka. W pewnym momencie 25-letni Mateusz, który prawdopodobnie został uderzony w głowę stracił przytomność. Lekarzom nie udało się uratować jego życia. Poszkodowany zmarł po przewiezieniu do szpitala.

ZOBACZ: Nocna akcja w Tatrach. Ściągali obcokrajowców z morderczego szlaku!

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Raport z anteny 20.09, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE