Sukiennice z klocków LEGO w sklepach na całym świecie? To możliwe! [GALERIA]

2016-12-30 11:51

Model Sukiennic z klocków LEGO może trafić do sklepów na całym świecie! Wyjątkowy projekt stworzył Wojciech Pieńkos.

Żeby model Sukiennic wszedł do seryjnej produkcji, projekt musi zyskać co najmniej 10 tysięcy głosów na stronie internetowej producenta. Potem musi zostać pozytywnie oceniony przez specjalną komisję LEGO. - Oni biorą pod uwagę szereg aspektów danego zestawu, typu wielkość, czy dopasowanie od już istniejących zestawów - mówi Wojciech Pieńkos, autor projektu. - Ten model miałby wartość bardziej kolekcjonerską. Można go wybudować raz i wystawić. Na tym bazuje cała seria "LEGO Architecture", która jest dostępna w sklepach - dodaje.

Swoje klockowe odpowiedniki mają już takie obiekty jak Wieża Eiffla, Brama Brandenburska, czy Big Ben. Opracowanie projektu modelu Sukiennic zajęło autorowi pół roku. - Stworzyłem nie tylko same zewnętrzne ściany budynku, ale i parter, czyli część z dwoma rzędami kramów kupieckich, arkady, ale również piętro, na którym znajduje się Galeria Sztuki Polskiej z czterema salami wystawowymi i hol. Wszystko można oglądnąć przez przezroczyste klocki albo można zdemontować dach dla lepszego wglądu - mówi Wojciech Pieńkos. 

Na projekt można głosować jeszcze przez około dwa lata. Jeśli koncepcja wcześniej uzyska 10 tysięcy głosów, wcześniej przyjrzy jej się komisja LEGO. 

Z Wojciechem Pieńkosem rozmawiał Marcin Śliwa, reporter Radia ESKA:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE