Sylwester Marzeń TVP. 70 tysięcy turystów i CHWILE GROZY w Zakopanem

2020-01-01 8:03

To była prawdziwa gratka dla wszystkich fanów dobrej zabawy. Sylwester Marzeń TVP przyciągnął do Zakopanego niemal 70 tysięcy turystów. Choć sama impreza była bardzo bezpieczna, to jednak w stolicy Podhala nie brakowało groźnych incydentów.

Bezpieczny Sylwester Marzeń TVP w Zakopanem

To była spokojna sylwestrowa noc w Zakopanem - wynika z pierwszych policyjnych danych. W stolicy Podhala pracowało ponad 350 policjantów z całej Małopolski, a także z Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Nowy Rok na Równi Krupowej przywitało około 67 tysięcy turystów.

O bezpieczeństwo na Sylwestrze Marzeń TVP dbali policjanci, strażnicy miejscy, funkcjonariusze Straży Granicznej, strażacy oraz ochroniarze. W czasie imprezy na Równi Krupowej nie doszło do żadnego incydentu. Inaczej było jednak poza terenem wydarzenia - służby musiały interweniować m.in. na Krupówkach, Pardałówce oraz obrzeżach miasta.

Awantury, bójki i atak nożownika w Zakopanem

- Dochodziło do pojedynczych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem. W powiecie tatrzańskim od 19 do 2 odnotowaliśmy 51 różnego typu interwencji. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali ratując przed wyziębieniem - przekazuje Roman Wieczorek z policji w Zakopanem.

W rejonie jednego ze sklepów na Pardałówce doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Jeden z nich zaatakował drugiego nożem, a poszkodowany trafił do szpitala. Policjanci podejmowali też interwencje związane z nieprawidłowym parkowaniem i blokowaniem ruchu.

- Odnotowaliśmy również kilka niegroźnych zdarzeń drogowych oraz zatrzymaliśmy nietrzeźwego kierującego. Policjanci odnaleźli również rodziców dwójki zagubionych dzieci w wieku 7 i 11 lat. Niestety nie obyło się od przykrych konsekwencji dla turystów za odpalanie petard i fajerwerków w miejscach publicznych - dodał Wieczorek.

Policja zaznacza, że kilka zatrzymanych osób to znikomy promil wśród niemal 70 tysięcy gości i turystów, a w Zakopanem było bardzo bezpiecznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE