Szajka Ukraińców poszukiwana przez prokuraturę. Oszukali ponad 100 osób

i

Autor: Engin_Akyurt/cc0/pixabay Przez działania oszustów pokrzywdzeni stracili łącznie 58 tysięcy złotych / zdjęcie ilustracyjne.

Gang oszustów

Szajka Ukraińców poszukiwana przez prokuraturę. Oszukali ponad 100 osób

2023-02-10 10:37

Siedmiu obywateli Ukrainy jest poszukiwanych przez krakowską prokuraturę, w związku z oszustwami, których mieli się dopuścić na szkodę użytkowników platformy OLX. Jak podaje portal Love Kraków, w tej sprawie pokrzywdzonych ponad 100 osób, a ich łączne straty wynoszą 58 tysięcy złotych. Śledztwo jest zawieszone, bo nie ma możliwości przedstawienia podejrzanym zarzutów.

Szajka Ukraińców poszukiwana przez prokuraturę. Oszukali ponad 100 osób

Od ponad czterech lat trwa śledztwo krakowskiej prokuratury w sprawie szajki oszustów, działających na platformie OLX. Pokrzywdzonych zostało prawie 120 osób, które w wyniku działań przestępców poniosły łączne straty w wysokości 58 tysięcy złotych. Grupa składała się z cudzoziemców narodowości ukraińskiej. Prokuratura prowadzi poszukiwania członków szajki, jednak do tej pory nie udało się ustalić ich miejsca pobytu. 

Jak podaje portal Love Kraków, poszukiwani Ukraińcy to: Dmytrii D., Nazar T., Maksym P., Olena O., Vladyslav P., Ivan B. i Viacheslav S. Część z nich brała bezpośredni udział w procederze oszukiwania użytkowników platformy sprzedażowej, pozostali natomiast pomagali w dokonywaniu przestępstw. Obecnie śledztwo jest zawieszone ze względu na brak możliwości przeprowadzenia z poszukiwanymi czynności procesowych.

Sonda
Padłeś/aś kiedy ofiarą oszustwa internetowego?
Strzelanina w Krakowie. Morderstwo na ul. Sławkowskiej
Nasi Partnerzy polecają