Szczepienia w Krakowie. Szczepionka na koronawirusa: Jak się zgłosić? Rejestracja, transport do punktów szczepień

2021-01-15 18:32 ON
Szczepienia na Podkarpaciu. Szczepionka na koronawirusa: Jak się zapisać? Rejestracja, zgłoszenia, terminy
Autor: whitesession/Pixabay.com

Od 15 stycznia seniorzy 80+ mogą się rejestrować na szczepienie przeciw koronawirusowi, od 22 stycznia osoby 70+, a pozostali od 18. do 69. roku życia – mogą od 15 stycznia zgłosić chęć szczepienia i oczekiwać na powiadomienie. Preparat zacznie być podawany od 25 stycznia. Można go będzie przyjąć w jednym z ponad stu punktów na terenie Krakowa. Szczepienia są dobrowolne i bezpłatne.

Na szczepienie przeciw koronawirusowi można zapisać się na trzy sposoby - telefonicznie, przez Internet lub osobiście w punkcie. Przez telefon możemy to zrobić samodzielnie lub za pośrednictwem kogoś z rodziny. Wystarczy podanie numeru PESEL i numeru telefonu komórkowego. Nie musi być to numer osoby szczepionej. Na numer ten zostanie wysłane potwierdzenie umówienia wizyty w danym terminie. Każdy ma prawo wybrać dowolny punkt szczepień w Małopolsce, których jest około 500, w samym Krakowie natomiast ponad 100.

Czytaj też: Dramatyczny pożar w Krakowie! Mężczyzna prawie spłonął! Uratował go balkon [ZDJĘCIA]

Kraków zorganizuje specjalny transport, który zawiezie do punktu szczepień osoby niemogące dotrzeć tam samodzielnie. Pomoc ta będzie realizowana od 25 stycznia. Będą z niej mogli skorzystać mieszkańcy posiadający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, a także wszyscy powyżej 70 roku życia, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień. Osoby chcące skorzystać z tej usługi muszą skontaktować się ze specjalną infolinią pod numerem telefonu: 12 616 52 66.

Czytaj też: Szokujący napad w powiecie wielickim! Bili, dusili i grozili użyciem maczety, bo nie dostali piwa

Kłęby dymu nad Krakowem! Pożar na ul. Malborskiej