Prawie MILION złotych dla sześcioraczków urodzonych w Krakowie!

2021-02-23 9:37 ON
Sześcioraczki dostały 100 tyś.
Autor: Łukasz Gągulski / Super Express

Urząd Marszałkowski przekaże gminie Ochotnica Dolna ponad 900 tysięcy złotych. Są to pieniądze na pomoc dla małopolskich sześcioraczków. Województwo małopolskie wspiera je od momentu ich narodzin. Pierwsze sześcioraczki w Polsce urodziły się w Krakowie 20 maja 2018 roku.

W poniedziałek, 22 lutego 2021 roku, małopolski sejmik zatwierdził uchwałę o przekazaniu 919,8 tys. zł na pomoc rodzinie słynnych sześcioraczków z Tylmanowej. To nie pierwsze wsparcie dla sześcioraczków z budżetu województwa małopolskiego. W 2019 roku najpierw przekazano na ten cel 100 tys. złotych, dwa miesiące później – 385 tys. złotych. W 2020 roku było to 918,8 tys. złotych. W tym z budżetu województwa na pomoc dla rodziny z Tylmanowej zostanie przekazane 919,8 tys. złotych.

Zobacz: DREWNO na Zakopiance! Potężne utrudnienia w ruchu na jezdni w Myślenicach

Środki pieniężne trafią do gminy Ochotnica Dolna, na terenie której mieszka rodzina sześcioraczków. Zasady przekazania pomocy bezpośrednio rodzinie zostaną ustalone w umowie, którą marszałek województwa małopolskiego podpisze z wójtem Ochotnicy Dolnej.

Zobacz: Uwaga na roztopy! IMGW ostrzega mieszkańców Małopolski! Czy Wisła nas zaleje?

Kraków zaprasza na wystawę "Nim wstanie dzień"