Alkomat

i

Autor: mat. policji Zdjęcie poglądowe

Nie mieści się w głowie

Szok! Miał 3,5 promila w organizmie i wiózł samochodem malutkie dziecko

2023-05-26 14:33

W Nowym Targu policja zatrzymała 39-letniego kierowcę, który prowadził auto mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Na domiar złego nieodpowiedzialny szofer przewoził swoją malutką córeczkę. Mężczyzna trafił już za kratki, ponieważ był poszukiwany przez sąd do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności.

Nowy Targ. Miał 3,5 promila i wiózł malutką córkę. Trafił prosto za kratki

Pełniący służbę policjanci z Nowego Targu rozpoznali na drodze mężczyznę, który prowadził samochód pomimo dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Zatrzymali więc jego skodę i nakazali 39-latkowi opuszczenie auta. Nowotarżanin miał duży problem z utrzymaniem równowagi, co świadczyło o tym, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia potwierdziło badanie alkomatem, które dało wynik 3,5 promila. Mężczyzna wsiadł za kółko w takim stanie, a co jeszcze bardziej bulwersujące przewoził swoją półtoraroczną córeczkę. Dodatkowo 39-latek był poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Dziewczynka została przekazana pod opiekę rodzinie, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie po wykonaniu czynności został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zaległy wyrok i oczekiwał na kolejny. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do wyroku sądu grozi mu kilkutysięczna grzywna i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Wydziału do walki Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu sprawdzą także, czy doszło do narażenia na utratę życia i zdrowia 1,5 rocznej dziewczynki.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Szaleńczy rajd motocyklisty przez miasto. Zebrał rekordową ilość punktów karnych
Nasi Partnerzy polecają