Szokująca decyzja sądu w sprawie słów Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie”!

2020-12-09 10:02
Jędraszewski nagle przerwał mszę, w kościele rozległy się brawa. Poszło o aborcję
Autor: Łukasz Gągulski

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił w pierwszej instancji pozew przeciwko arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu. Sprawa dotyczyła słów metropolity krakowskiego dotyczących "tęczowej zarazy", która rzekomo zagraża Polsce. Sąd stwierdził, że konkordat daje prawo do używania mocnych słów w obronie wiary.

Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas mszy św. z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Kościele Mariackim w Krakowie mówił o nowej "neomarksistowskiej" i "tęczowej zarazie", która "chce opanować nasze dusze, serca i umysły". Postępowanie krakowskiego sądu było wynikiem cywilnego pozwu złożonego przez prywatną osobę.

Adwokat reprezentujący abp. Jędraszewskiego, Marek Markiewicz, powiedział w rozmowie z wpolityce.pl, że wyrok krakowskiego sądu "to duży sukces". - Przez sąd została podkreślona autonomia Kościoła w Polsce. To wzmacnia również wolność słowa w Polsce - zaznaczył.

Słowa metropolity krakowskiego o "tęczowej zarazie" padły 1 sierpnia 2019 r. W czasie mszy św. Jędraszewski powiedział wówczas: - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa.

Władze Krakowa przygotowały przedświąteczny poczęstunek dla mieszkańców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE