Tatry. Centymetry dzieliły go od strasznej śmierci! Narciarz wjechał w stalową linę

i

Autor: Horska Zachranna Służba Poszkodowany narciarz został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Bańskiej Bystrzycy.

Tatry. Centymetry dzieliły go od strasznej śmierci! Narciarz wjechał w stalową linę

2022-04-15 9:16

Fatalny wypadek po słowackiej stronie Tatr! Narciarz wjechał w stalową linę ratraka i doznał poważnych obrażeń szyi. Na szczęście ratownikom udało się zatamować obfite krwawienie, a poszkodowany śmigłowcem ratowniczym został przetransportowany do szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Gdyby lina przecięła tętnicę mężczyzny, ten mógłby wykrwawić się na śmierć.

Tatry. Centymetry dzieliły go od strasznej śmierci! Narciarz wjechał w stalową linę

Wczoraj (14 kwietnia) po słowackiej stronie Tatr doszło do strasznego wypadku. 36-letni Słowak tak pechowo zjeżdżał na nartach, że zahaczył o stalową linę ratraka. Niestety mężczyzna doznał poważnych obrażeń szyi. Jak informuje Horska Zachranna Slużba, na miejsce natychmiast został zadysponowany śmigłowiec ratowniczy, a na pomoc turyście ruszyli również członkowie HZS z Wojewódzkiego Ośrodka Tatr Niskich. Na szczęście udało im się zatrzymać obfite krwawienie i pacjent mógł został przetransportowany maszyną ratowniczą do szpitala w Bańskiej Bystrzycy.

PRZECZYTAJ: Oszukując seniorów dorobił się fortuny. 67-latek spod Krakowa zatrzymany

Poszkodowany 36-latek, mimo że padł ofiarą wypadku i tak może mówić o ogromnym szczęściu. Gdyby stalowa lina przecięła jego tętnicę, prawdopodobnie nie udałoby się go uratować. Pechowy narciarz mógłby ponieść śmierć na miejscu z powodu wykrwawienia. 

Do fatalnego incydentu doszło już po godzinie zamknięcia trasy zjazdowej, dlatego ratownicy apelują do narciarzy, by nigdy nie pojawiali się na trasach, gdy swoją pracę zaczynają tam ratraki. Może to prowadzić do bardzo niebezpiecznych wypadków, w tym również skutkujących śmiercią.

ZOBACZ: Łoś spowodował wypadek na DK 94. Dwie osoby w stanie ciężkim, z auta niewiele zostało

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Sytuacja na granicy Ukraińskiej Przejście graniczne w Medyce. Gigantyczna kolejka do granicy ukraińskiej przed świętami. Do 15 godzin oczekiwania na
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE