Temperatura w Małopolsce poniżej -20 st. Celsjusza. Tylicz rekordzistą zimna. IMGW ostrzega przed mrozami

i

Autor: ID 5598375/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Temperatura w Małopolsce poniżej -20 st. Celsjusza. Tylicz rekordzistą zimna. IMGW ostrzega przed mrozami

2021-12-27 9:00

Za nami wyjątkowo chłodna noc w Małopolsce. W wielu miejscowościach temperatura spadła poniżej -20 st. Celsjusza, a najmroźniej było w Tyliczu (gmina Krynica-Zdrój), gdzie termometry pokazały -24,1 st. Celsjusza. W południowej części województwa obowiązuje żółty alert pogodowy IMGW związany z niskimi temperaturami.

Mroźna noc w Małopolsce. Temperatura spadła poniżej -20 st. Celsjusza

To nie jest łatwy czas dla ciepłolubnych mieszkańców Małopolski. W nocy z niedzieli na poniedziałek (26-27 grudnia) temperatura w wielu miejscowościach spadła poniżej -20 st. Celsjusza. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, najmroźniej było w Tyliczu (gmina Krynica-Zdrój), gdzie termometry pokazały -24,1 st. Celsjusza, a tylko niewiele cieplej było w Wysowej (gmina Uście Gorlickie), tam słupek rtęci zatrzymał się na dwudziestej drugiej kresce poniżej 0 st. Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje, że w najbliższym czasie temperatura powietrza może się jeszcze obniżyć, lecz spadki będą niewielkie. 

PRZECZYTAJ: Wjechała w fiata po pijaku! Przerażający wypadek w Krakowie

Obecnie żółty alert pogodowy IMGW obowiązuje w południowej części Małopolski i obejmuje powiaty: gorlicki, nowosądecki, limanowski, tatrzański, nowotarski, suski oraz miasto Nowy Sącz. Żółty alert pogodowy dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Obecnie w powiatach objętych żółtym alertem synoptycy szacują prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk na 85 proc. W związku z tym zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

ZOBACZ: Abp Marek Jędraszewski zszokował wiernych na pasterce. Padły MOCNE słowa

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętują szczecińskie morsy