Abp Marek Jędraszewski zszokował wiernych na pasterce. Padły MOCNE słowa

2021-12-25 8:39
abp Marek Jędraszewski metropolita krakowski przewodniczył mszy św.
Autor: as Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Abp Marek Jędraszewski zszokował wiernych. Metropolita krakowski w swojej homilii podczas pasterki odniósł się do ostatnich działań Komisji Europejskiej. Arcybiskup stwierdził, że KE „Od jakiegoś czasu coraz bardziej widocznie uzurpuje sobie władzę nie tylko polityczną, ale także kulturową wobec wszystkich swych członków”. Wierni nie kryli zaskoczenia.

Abp Marek Jędraszewski zszokował wiernych na pasterce. Padły mocne słowa

Ks. abp Marek Jędraszewski przewodniczył mszy pasterskiej w sanktuarium w Ludźmierzu. Podczas kazania duchowny przywołał opublikowany niedawno przez Komisję Europejską tzw. „wewnętrzny przewodnik komunikacji inkluzywnej”, w której KE zalecała, aby nie używać wyrażenia „Boże Narodzenie”, ponieważ ktoś mógłby poczuć się urażony takim sformułowaniem.

Zobacz: Nie żyje Edward Paczkowski. Był ostatnim Romem, który poznał piekło Auschwitz

- Wobec głośnych protestów Komisja wycofała się z tej propozycji, twierdząc, że przewodnik domaga się jeszcze pewnych korekt. Czym się to zakończy? Tego dzisiaj nie wiemy. Rodzi się jednak jeszcze bardziej istotne pytanie: w jaki sposób prawda o Bożym Narodzeniu, głoszona w Europie od prawie dwóch tysięcy lat, która tak głęboko wniknęła w jej tkankę kulturową, że w pewnym sensie bez niej Europa nie jest w stanie siebie do końca zrozumieć, może kogoś urazić? – stawiał pytanie metropolita krakowski.

Czytaj: Ks. abp Marek Jędraszewski wstrząśnięty plakatami w Warszawie

Abp Jędraszewski stwierdził: - Jeśli Boże Narodzenie zostanie wyparte z naszego kontynentu, to wtedy nie będzie już więcej Europy w jej kulturowym, a więc najgłębszym znaczeniu, lecz tylko skrawek Eurazji zamieszkały przez ludzi pozbawionych swych duchowych korzeni – mówił podczas homilii w Ludźmierzu metropolita krakowski.

Arcybiskup stwierdził także, że KE „od jakiegoś czasu coraz bardziej widocznie uzurpuje sobie władzę nie tylko polityczną, ale także kulturową wobec wszystkich swych członków”.

Sonda
Jak często chodzisz do kościoła?
Wigilia w Klubie Seniora w Górsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE