Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022

Bóg maturzystów

To do niego modlą się maturzyści przed matematyką. Kim jest Matemaks - bóg zdających maturę z matematyki?

2022-11-23 9:06

Matematyka maksymalnie prosta - to dewiza Matemaksa, bożyszcza maturzystów, którzy razem z nim przygotowują się do matury z matematyki. Co roku przed egzaminem media społecznościowe zalewają memy z Matemaksem w roli głównej, a uczniowie wypisują na Twitterze nawet specjalne modlitwy o pomoc na maturze z matematyki. Kim jest Matemaks, dzięki któremu tak wielu uczniów twierdzi, że zdało maturę z matematyki? Zobaczcie!

Matemaks pomaga zdać maturę 2023 z matematyki

Matematyka na maturze co roku jest postrachem uczniów. Nic więc dziwnego, że przerażeni maturzyści szukają magicznych i szybkich sposób na naukę matematyki, co ma im pomóc w zdaniu matury. Jedną z często wybieranych metod jest nauka z Matemaksem i oglądanie jego kanału na Youtube. Można nawet powiedzieć, że wśród uczniów, a głównie maturzystów, zrodził się już swego rodzaju kult Matemaksa: uczą się matematyki z jego filmików, a przed maturą nawet... modlą się do niego. - Niech nas Matemaks i inni bogowie matmy mają w opiece - pisał na Twitterze jeden z maturzystów przed maturą próbną 2023 CKE z matematyki. Media społecznościowe zalewają zabawne memy z Matemaksem w roli głównej. Kim jest tajemniczy, matematyczny bóg wszystkich maturzystów? Szczegóły w dalszej części artykułu poniżej.

Kim jest Matemaks?

Matemaks, czyli Michał Budzyński to popularny wśród uczniów youtuber, który od 2010 roku pomaga w zrozumieniu i nauce matematyki. To prawdziwy nauczyciel z pasją, uwielbiany przez swoich internetowych uczniów. Jest absolwentem wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. - Na kierunku Matematyka uzyskałem tytuł magistra w czerwcu 2011 roku. Podczas studiów równolegle ukończyłem przedmioty pedagogiczne uprawniające mnie do nauczania w szkole - mówi o sobie Michał Budzyński, czyli Matemaks. Od lat za pośrednictwem swojej strony, filmików na Youtube oraz kursów wspiera maturzystów w przygotowaniach do matury. Niektórzy mówią wprost, że to właśnie dzięki niemu zdają maturę z matematyki. Co mówi o sobie sam Matemaks? - Uczę tutaj matematyki na poziomie szkoły średniej, matury oraz studiów. Prowadzę również stronę internetową matemaks.pl na której kataloguję wszystkie moje filmy, a także inne materiały z matematyki. Mam nadzieję, że moje materiały pomogą Ci lepiej zrozumieć matematykę, a nawet ją polubić. Życzę powodzenia w nauce! - czytamy w opisie jego kanału na Youtube.

Co było na maturze próbnej 2023 z matematyki? Zobacz arkusz CKE oraz odpowiedzi naszego eksperta w galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają