Wypoczynek

To idealne miejsce, by złapać ostatnie chwile lata. Jest niecałe pół godziny od Krakowa!

2023-09-21 14:16

Choć w kalendarzu już niemal jesień, lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Choć ostatnio pogoda jest "w kratkę" i deszcz już w Krakowie dał się we znaki, to termometry nadal wskazują wysokie temperatury. W takich okolicznościach nie ma lepszego pomysłu, jak weekendowy wypad na łono przyrody. Okazuje się, że krakowskie parki i kąpieliska to niejedyna opcja.

Dolina Raby w Kłaju. To może być dobra alternatywa dla krakowskich miejsc nad wodą

Choć pewnie nie wyszukujemy już z taką częstotliwością kąpielisk w Małopolsce, a sezon kąpielowy już się zakończył, pogoda nadal sprzyja, by spędzać czas nad wodą. Dobrym urozmaiceniem dla krakowskich miejsc jest Dolina Raby w Kłaju. Można tam bowiem nie tylko się wykąpać, ale i wybrać się na wycieczkę rowerową, spacer, pograć w siatkówkę lub po prostu usiąść na piasku i cieszyć się ostatnim powiewem lata. Kompleks powstał na terenie dawnej żwirowni na granicy Kłaja i Targowiska. Sporo atrakcji znajdzie się tam przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Na miejscu są też punkty gastronomiczne. 

W jakich jeszcze miejscach złapać ostatnie chwile lata?

Do Doliny Raby w pow. wielickim dojedziemy dojedziemy z Krakowa kierując się w stronę Bochni. Jeśli chodzi natomiast o wypoczynek w samej stolicy Małopolski, warto pamiętać o Lesie Wolskim w dzielnicy Zwierzyniec, Parku Lotników Polskich, Parku Młynówka Królewska, Parku Skalskiego, Parku Solvay, Parku Tysiąclecia, Parku Wyspiańskiego i innych parkach, a także choćby krakowskich plantach.

Najjaśniejsze uśmiechy polskich gwiazd. Ich uśmiech aż bije po oczach!
Nasi Partnerzy polecają