To koniec księdza Natanka? Rodzice dzieci z in vitro mają dość! Te słowa przelały czarę goryczy

2022-01-22 11:12
To koniec księdza Natanka? Rodzice dzieci z in vitro mają dość! Porównanie do zwierząt przelało czarę goryczy
Autor: Super Staaltje 227/CC BY 4.0/Wikimedia Commons; Pictures_With_Impact/cc0/Pixabay.com Przed Sądem Rejonowym w Suchej Beskidzkiej rusza proces księdza Natanka, który wytoczyli mu rodzice dzieci z in vitro.

Przed Sądem Rejonowym w Suchej Beskidzkiej rusza proces księdza Natanka, który wytoczyli mu rodzice dzieci z in vitro. To za słowa, jakie padłu z ust ukaranego suspensą byłego duchownego w czasie Wielkanocy 2021. Natanek powiedział w trakcie transmitowanego w internecie przemówienia, że dziecko poczęte z probówki jest zwierzęciem, a nie istotą.

To koniec księdza Natanka? Rodzice dzieci z in vitro mają dość! Porównanie do zwierząt przelało czarę goryczy

Jak informuje PAP, rodzice dzieci z in vitro skierowali do Sądku Rejonowego w Suchej Beskidzkiej prywatny akt oskarżenia przeciwko księdzu Natankowi. Wzburzyły ich słowa byłego duchownego wygłoszone w czasie Wielkanocy 2021 w pustelni w Grzechyni w Małopolsce, miejscu spotkań sekty księdza Natanka. W transmitowanym w internecie przemówieniu powiedział on, że "dziecko poczęte z probówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem. Nie istotą, jest zwierzęciem". Pozew przeciwko ukaranemu suspensą byłemu duchownemu, który nie ma prawa wykonywać żadnych czynności kapłańskich, złożyły w sumie cztery małżeństwa, rodzice dzieci z in vitro. W przygotowaniu prywatnego aktu oskarżenia przeciwko księdzu Natankowi pomógł im Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Rodzice domagają się przeprosin i wpłaty określonej sumy pieniędzy na rzecz organizacji, która wspomaga rozwój in vitro w Polsce.

- Zgłosił się do nas ojciec dziewczynki, obecnie 9-letniej, która urodziła się dzięki metodzie in vitro. Mężczyzna był bardzo poruszony tym, co usłyszał i zapytał, czy w jakikolwiek sposób może zareagować. Zajęliśmy się sprawą, a w międzyczasie zgłaszali się do nas kolejnej rodzice oburzeni słowami Natanka. Pomogliśmy rodzicom w sformułowaniu aktu oskarżenia, których przed sądem będzie reprezentował adwokat. Pozew złożyły cztery małżeństwa - powiedział PAP Konrad Dulkowski, prezes Ośrodka.

Czytaj też: Szukają pomocnika egzorcysty, który wypędzi duchy i upiory! Szokująca oferta pracy

Czytaj też: Kraków. Konserwator zabytków pracowała przez jeden dzień. Odeszła przez wpisy internetowe?

Sonda
Czy zabieg in vitro powinien być finansowany z publicznych pieniędzy?
Ceny pogrzebów szaleją! Nie będzie nas stać na pogrzeb?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE