Magda Gessler

i

Autor: AKPA

Zaskakująca decyzja

To koniec restauracji po "Kuchennych rewolucjach", którą zachwycała się Magda Gessler?! Stanowcza reakcja właścicieli: "Nie zgadzamy się..."

2022-08-30 9:47

Restauracja Absynt w Nowym Targu to lokal, który prawie 10 lat temu przeszedł "Kuchenne rewolucje" pod okiem Magdy Gessler. Znana restauratorka nie mogła się nachwalić dań, które serwowano w restauracji. Umieściła nawet Absynt w swoim przewodniku kulinarnym. Jednak pod koniec sierpnia 2022 roku właściciele ogłosili, że podjęli decyzję o zawieszeniu działalności. Mieli ważny powód. O co chodzi?

Restauracja Absynt po "Kuchennych rewolucjach" w Nowym Targu zamknięta

Ta wiadomość spadła na klientów restauracji Absynt w Nowym Targu jak grom z jasnego nieba. Pod koniec sierpnia 2022 właściciele niespodziewanie ogłosili, że... zawieszają działalność lokalu. - Kochani goście! Po 12 latach pięknych chwil, rozwijania się, poznania tysięcy wspaniałych ludzi, postanowiliśmy o zawieszeniu restauracji od 29.08.2022 - poinformowali Artur i Edyta Kretowie w mediach społecznościowych. Ta informacja jest o tyle zaskakująca, że od czasu "Kuchennych rewolucji", które Magda Gessler przeprowadziła tam prawie 10 lat temu, restauracja cieszy się niesłabnącą popularnością. Znana restauratorka była tak zadowolona z efektów rewolucji, że umieściła nawet Absynt w swoim przewodniku kulinarnym po restauracjach w całej Polsce. Również opinie gości świadczą o tym, że w lokalu są serwowane dania na najwyższym poziomie. Skąd więc taka decyzja właścicieli? Przyczyny zamknięcia można się było spodziewać...

Przeczytaj także: Kiedyś były tutaj "Kuchenne Rewolucje", dziś to ruina! Zapomniana restauracja w Czeladzi [ZDJĘCIA]

Restauracja Absynt w Nowym Targu zamknięta. Dlaczego?

Niestety, okazuje się, że nawet rekomendacja Magdy Gessler nie jest w stanie przezwyciężyć problemów właścicieli, które wynikają z wysokiej inflacji i rosnących cen prowadzenia działalności gastronomicznej. - Nie zgadzamy się na przerzucenie na Was ogromu dodatkowych kosztów ani obniżeniu standardu dań - tłumaczą swoją decyzję Artur i Edyta Kretowie. Klientom trudno pogodzić się z tą decyzją i ubolewają, że nie będą już mogli odwiedzić swojej ulubionej restauracji. Jednocześnie podkreślają, że rozumieją powody, które stoją za decyzją właścicieli. - Padliście ofiarą przeklętej, najgorszej zmiany!!! Pieść się zaciska... Strasznie nam przykro. Szczerze mówiąc nie wiemy, co powiedzieć, bo wszystkie słowa będą puste... - komentuje Łucja. - Trzymajcie się! Rzad a raczej nierzad skutecznie niszczy życie przedsiebiorcom... - dodaje Kamil.

Pozostaje mieć nadzieję, że to sytuacja przejściowa i działalność restauracji zostanie jak najszybciej odwieszona. Klienci nie mogą się już doczekać!

Sonda
Magda Gessler bardziej pomaga czy szkodzi restauracjom?
Magda Gessler: Wnuczka odziedziczyła temperament po mnie!
Listen to "Moc owoców zamknięta w butelce - o sokach i nalewkach słów parę" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają