Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej: Ogłoszono żałobę. Co to oznacza dla turystów?

2020-02-11 14:11
Żałoba
Autor: Grzegorz Kluczyński Żałoba

Po ogromnej tragedii na stoku narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej ogłoszona została dwudniowa żałoba. W nieszczęśliwym wypadku zginęły trzy osoby, a jedna wciąż przebywa w szpitalu. Co to oznacza dla turystów, którzy planują wypoczynek pod Tatrami?

We wtorek burmistrz gminy Bukowina Tatrzańska zdecydował o wprowadzeniu dwudniowej żałoby na terenie całej gminy. Wszystko w związku z tragicznym wypadkiem, do jakiego doszło w poniedziałek, 10 lutego. Zerwany dach przygniótł cztery osoby - zginęła matka z dwoma córkami, a w szpitalu przebywa 16-letni chłopiec.

Odwołane zostały imprezy kulturalne i rozrywkowe. Podobną decyzję podjął też zarząd ośrodka narciarskiego Rusiń-SKI, gdzie doszło do tragedii.

- W związku z żałobą na naszej stacji w dniu dzisiejszym nasze wyciągi są nieczynne. W najbliższym tygodniu odwołujemy również imprezy taneczne, które miały się odbyć w karczmie - poinformowano we wpisie na Facebooku.

Turyści, którzy udadzą się do gminy Bukowina Tatrzańska muszą się liczyć z odwołanymi wydarzeniami kulturalnymi, artystycznymi, odwołane mogą zostać również zaplanowane wcześniej imprezy.

Czytaj więcej o tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE