Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. To tutaj spoczną ofiary tragedii [ZDJĘCIA]

2020-02-18 7:23

To był pierwszy dzień ich ferii. Jak się okazało niestety ostatni. 14-letnia Klara, 20-letnia Wiktoria oraz ich 52-letnia mama Katarzyna zginęły w tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej. Wiemy, gdzie zostaną pochowane ofiary tego koszmarnego wypadku.

Pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się we wtorek, 18 lutego. Rozpocznie się uroczystą mszą świętą w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny w warszawskim Międzylesiu przy ulicy Bursztynowej 16, która zostanie odprawiona punktualnie o godzinie 11. Następnie żałobnicy przejdą w kondukcie na cmentarz parafialny w warszawskim Ursusie.

Cała trójka zostanie pochowana w jednym, rodzinnym grobowcu. Pogrzeb odbędzie się w Warszawie, bowiem ofiary tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej pochodziły właśnie ze stolicy.

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej

W poniedziałek, 10 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej doszło do koszmarnej tragedii. Silny podmuch wiatru zerwał dach z prowizorycznej wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Konstrukcja przefrunęła kilkadziesiąt metrów i przygniotła cztery osoby - matkę oraz jej dwie córki, a także 16-letniego chłopca.

Śmierć poniosła 52-letnia kobieta i jej 15-letnia córka, druga córka w wieku 21-lat zmarła w szpitalu. Obrażenia 16-latka okazały się niegroźne, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Śledztwo w sprawie początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Zakopanem, która postawiła właścicielowi wypożyczalni zarzut postawienia samowoli budowlanej. Mężczyzna przyznał się do winy.

Na dalszym etapie śledztwa mężczyzna może usłyszeć zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Sprawa została przekazana do Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Na razie nie są znane nowe fakty w sprawie tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej.

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Czytaj więcej informacji:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE