Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Znamy datę pogrzebu ofiar tragedii

2020-02-15 15:08 EI

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej: kiedy pogrzeb ofiar? W koszmarnym wypadku na stoku Rusiń-SKI zginęły trzy osoby - matka oraz jej dwie córki. Znamy już datę pogrzebu ofiar, który odbędzie się w kościele w warszawskim Międzylesiu.

Pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej

Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb trzech ofiar tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej w Małopolsce. Zginęły w niej trzy mieszkanki Warszawy - Klara (+14), Wiktoria (+20) oraz ich matka - Katarzyna (+52). O terminie pogrzebu poinformowała warszawska parafia, w której odbędą się uroczystości. 

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Czytaj więcej informacji:

Pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się we wtorek, 18.02.2020 o godzinie 11 w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Międzylesiu przy ulicy Bursztynowej 16. Następnie w procesji żałobnicy przejdą na Cmentarz Parafialny w Ursusie przy ulicy Ryżowej 29. 

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej: ważny apel rodziny 

Rodzina zmarłych poprosiła również w nekrologu o ważny i istotny gest. 

- Zamiast kwiatów prosimy o datki do puszki, które zostaną przeznaczone na msze św. gregoriańskie w Ich intencji - czytamy.

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Buda do rozbiórki

Wypożyczalnia nart w Bukowinie Tatrzańskiej będzie rozebrana - poinformował Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego Andrzej Macałka. Drewniana buda, w której doszło do tragedii, to całkowita samowolka budowlana. Na potrzeby wypożyczalni zaadaptowano starą przyczepę.

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej

Do strasznego wypadku przy stoku narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej doszło w poniedziałek. Wiatr zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, który runął na turystów z Warszawy. Śmierć poniosła 52-letnia kobieta i jej 15-letnia córka, druga córka w wieku 21-lat zmarła w szpitalu. Obrażenia odniósł też 16-latek, chłopak trafił do szpitala w Zakopanem z urazem głowy i stłuczeniem barku.

Prokuratura postawiła właścicielowi wypożyczalni zarzut postawienia samowoli budowlanej, przyznał się do winy. Na dalszym etapie śledztwa mężczyzna może usłyszeć zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.