Tragiczna noc w Zakopanem. Dwie osoby zmarły w wyniku zaczadzenia

2020-11-22 10:06 mar
Tragiczny pożar w Zakopanem
Autor: pixabay.com

Tragiczny pożar w Zakopanem. Zwłoki dwóch mężczyzn w wieku 66 i 70 lat znaleziono w niedzielę rano w budynku przy ul. Jaszczurówka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni zmarli w wyniku zaczadzenia. Przyczyną pożaru był najprawdopodobniej piecyk elektryczny, służący do dogrzewania mieszkania.

Tragiczny pożar w Zakopanem wybuchł w nocy z soboty na niedzielę (21/22 listopada) w jednym z budynków przy ul. Jaszczurówka. Pożar wybuchł w pomieszczeniu, w którym przebywali dwaj mężczyźni w wieku 66 i 70 lat. Ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku, ale spowodował duże zadymienie. To właśnie ono było najprawdopodobniej przyczyną śmierci obu mężczyzn. Obaj zaczadzili się i zmarli jeszcze przed przyjazdem strażaków. Pozostałych lokatorów udało się bezpiecznie ewakuować.

Z ustaleń straży pożarnej wynika, że mężczyźni dogrzewali się piecykiem elektrycznym. To właśnie zwarcie w piecyku prawdopodobnie spowodowało tragiczny w skutkach pożar. Dokładne przyczyny pożaru ustalą biegli z zakresu pożarnictwa.

Wjechał na zamknięty przejazd kolejowy