Tragiczna śmierć 18-latki podczas egzaminu na prawo jazdy. NOWE FAKTY

2019-11-09 12:08 gk

Ten wypadek wstrząsnął całą Polską. 18-latka straciła życie podczas egzaminu na prawo jazdy. Pojawiły się nowe fakty w sprawie tego tragicznego zdarzenia.

Przypomnijmy, do tych tragicznych wydarzeń doszło 23 sierpnia ubiegłego roku. Samochód egzaminacyjny stanął na przejeździe kolejowym i został uderzony przez nadjeżdżający wówczas pociąg. W wypadku zginęła zaledwie 18-letnia kursantka.

Prokuratura ponownie rozpatrzy sprawę tragedii na wniosek sądu w Nowym Sączu. Śledczy mają m.in. uzupełnić materiał dowodowy o opinię biegłych do spraw kolejnictwa i ruchu drogowego - informuje RMF FM.

Pod koniec września do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu trafił akt oskarżenia przeciwko egzaminatorowi nauki jazdy, który egzaminował 18-latkę. Mimo znaku "stop", kobieta nie zatrzymała się przed przejazdem. Gdy auto znajdowało się na torach, zgasł silnik. W tym momencie nadjechał pociąg i doszło do zderzenia.

Egzaminator zeznał, że po przejechaniu przez tory chciał zatrzymać auto i poinformować kobietę, że nie zdała egzaminu. Z jego relacji wynika również, że po wypadku nie próbował reanimować 18-latki.